Новини Одеси та Одеської області

Губернатор Одеської області розповів про коронавірус, загрозу війни та курорт «Дунайя»

Губернатор Одеської області розповів про коронавірус, загрозу війни та курорт «Дунайя»

Чи готова Одеська область до піку епідемії коронавірусу? Який план дій керівництва області у разі військового вторгнення Росії? Як область регулює ціни на хліб та на газ? І чи буде збудовано мега-курорт «Дунайя»?

На ці та інші питання відповів голова Одеської облдержадміністрації (ОДА) Сергій Гриневецький в інтерв’ю «Суспільному» .

Яким був 2021 рік на Одещині?

Як розповів губернатор, за минулий рік у регіоні збудували 350 км доріг, з яких 186 км – державного значення.

Крім того, на Одещині реалізують програми «Велике будівництво» та «Велика реставрація», в рамках яких розпочали роботу над реконструкцією Одеської обласної філармонії, Музею східного та західного мистецтва та Національного художнього музею.

Також за рік з’явилися 15 нових амбулаторій, шість спортивних закладів та майданчиків, 5 шкіл та 5 дитячих садків.

Голова Одеської ОДА про загрозу військового вторгнення Росії

З 1 січня 2022 року набрав чинності закон «Про основи національного спротиву», де чітко розмежовані обов’язки: чим займаються військові та цивільні особи. В Одесі формується регіональний центр, бригада в Одеському районі та батальйони у кожному районі. Їхнє завдання полягає в тому, щоб на місцях провести навчання, як іде процес мобілізації.

Стаття на тему: Можливий напад РФ на Одещину та передача житла військовим: інтерв’ю з генералом

Керівники районних адміністрацій та ОТГ знають і розуміють, що робити у разі воєнних дій, бо у липні минулого року проходили відповідні навчання. Наразі в області проводять інвентаризацію земель, щоб забезпечити військовослужбовців житлом.

«Так, справді, у засобах масової інформації нагнітається ситуація. Комусь це дуже вигідно. Але я можу коментувати лише факти, які документально підтверджені. Зараз триває політична гра та боротьба за Україну»,

– зазначив Гриневецький.

Про можливу хвилю коронавірусу в Одеській області

Станом на 8 січня 2022 року показник заповненості «ковідних» ліжок на Одещині становив 17%, а 18 січня – вже 22%.

Але, за словами голови ОДА, на сьогоднішній день усі опорні лікарні забезпечені киснем. Влада області уклала угоду з постачальниками і додатково постачила за останні два місяці 14 кисневих станцій. Головна проблема на сьогодні – це дотримання санітарно-епідеміологічних норм.

Водночас на Одещині активно, порівняно з іншими областями, вакцинуються бустерною дозою. Однак на півдні області відсоток вакцинованих не сягає навіть рівня області. Загалом в Україні обидві дози вакцини отримали 52% населення, на Одещині – 40%.

вакцинація, Одеська область

Про опалювальний сезон і ціну на газ

Цей опалювальний сезон область пройде спокійно. Населення та соціальні об’єкти можуть не хвилюватися, але через нинішнє ціноутворення у аграріїв та підприємств можуть виникнути проблеми. Ціна на мінеральні добрива зросла в десятки разів, адже їх потрібно виготовляти з газу.

«Раніше ми брали (газ) у Росії та Білорусі, тепер беремо в Європі, але там ціна газу доходила до 2100 доларів за 1000 кубометрів. Ви уявляєте, яка ціна на мінеральні добрива. А у лютому треба купувати міндобрива. Яка собівартість товарів буде? Якщо будуть такі ціни на газ для промисловості, це буде проблема»,

– вважає голова Одеської ОДА.

Про ціни на хліб в Одеській області

Ціни на хліб в області датували та стабілізували, повідомив Сергій Гриневецький. За його словами, у регіоні є запас зерна, тому «Куліндорівський комбінат хлібопродуктів» вироблятиме борошно, щоб не возити його з інших регіонів і не збільшувати ціну. Його закуповуватиме «Одеський хлібзавод №4». З обласного бюджету виділятиметься компенсація для того, щоб у 6 сортів хліба була стабільна ціна.

Читайте також: Медицина, комуналка та інше: що та як подорожчало у 2021 році в Одеському регіоні?

Про будівництво курорту «Дунайя»

Дунайя – це амбітні плани, вважає Гриневецький.

«Головне завдання, яке я бачу сьогодні, це, по-перше, зробити екологічний висновок навколо цієї коси та земельної ділянки і зберегти її у державній власності. Для цього було створено державне підприємство, яке має зробити замовлення на екологічний висновок. Там є серйозна проблема навколо озера Сасик, на якому звели дамбу. Якщо екологічна інспекція дозволить, доведеться робити інфраструктуру: електромережі, каналізацію, водопостачання. І лише після цього ми можемо говорити про інвестиції»,

– додав голова ОДА.

Вас також може зацікавити: «Дунайя»: чи бути новому курорту і чому проти екологи?

Фото з Facebook-сторінки Одеської ОДА

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції