«Дунайя»: чи бути новому курорту і чому проти екологи?

«Дунайя»: чи бути новому курорту і чому проти екологи?

На Одещині, на Жебріанському пересипі, що відокремлює озеро Сасик від моря, збираються побудувати новий курорт під назвою «Дунайя». Чому екологи проти?

Однак ці місця входять до європейського та національного переліку природних об’єктів особливого природоохоронного інтересу, і екологи впевнені, що подібне будівництво знищить унікальну екосистему.

Дунайя

Розпорядження про заснування державного підприємства “Дунайя” голова Одеської облдержадміністрації підписав ще наприкінці грудня минулого року. Проект, який має намір реалізувати одеська обласна влада, воістину грандіозний: на природній косі з’явиться десятикілометрова набережна, виростуть 80 готелів із казино на 20 тисяч місць та величезний концертний комплекс на 50 тисяч глядачів.

Проте екологи ставляться до проекту негативно. Жебріанський пересип становить частину «Смарагдової мережі», яка включає природні об’єкти з особливим статусом. Екологи впевнені, що масштабне будівництво призведе до знищення екологічної системи, ці місця втратять курортно-рекреаційні властивості, що робить безглуздою саму ідею майбутнього курорту.

Візуалізація проекту Дунайя

Проект «Дунайя»

Крім того, «Дунайя» межуватиме з національним природним парком «Тузлівські лимани» та Дунайським біосферним заповідником. Директор «Тузлівських лиманів» Ірина Вихристюк вважає, що будівництво негативно позначиться на екосистемі та може завдати непоправної шкоди унікальній заповідній природі. З нею погоджується і доктор біологічних наук Іван Русєв. На його думку, будівництво завдасть шкоди «червонокнижним» тваринам і птахам, а також призведе до знищення пересипу між озером Сасик та морем.

Ще два роки тому екологи запропонували створити тут регульовану зону рекреації — коли люди зможуть відпочивати в цих місцях, але забудовувати їх буде заборонено. Проте влада на цю пропозицію поки що не відреагувала.


Раніше ми вже розповідали про плани влади та представників бізнесу побудувати на Одещині нове місто-курорт із зоною для азартних ігор, 10-кілометровою набережною та десятками готелів на 20 тисяч місць.

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції