посадка
Шукаємо менеджера з продажу реклами

Аграрій Петро Далаков в інтерв’ю виданню «Південь сьогодні» розповів, що намагався відновити лісосмуги навколо своїх полів. Чотири роки тому він висадив 800 саджанців ведмежого горіха, які виростив у своєму фермерському господарстві. Для цього довелося пробурити 800 лунок у землі, яка жодного разу не оралася з 60-х років. Саджанці прижилися всі, проте через нестачу води загинули.

Наступного року жителі села вирішили висадити на цьому місці павловнії. Вони також усі прийнялися, але коли пішли в ріст, усе засохло через відсутність опадів і вологи.

Читайте також: Експеримент завершився вдало: одеські аграрії виростили свій порох

«У посушливих умовах степу без зрошення відновити лісосмуги в регіоні неможливо. А одне фермерське господарство не в змозі впоратися з такими площами. Треба регулярні поливи, треба фактично купувати воду. Вода дорога, – це перше, друге, – солярка дорога. Ми самі просто не впоралися. У нас маленьке господарство, а тут треба було поливати хоча б раз на тиждень», – розповів аграрій.
За словами фермера, за відсутності захисних посадок від вітрів і морозів сильно страждає верхній шар ґрунту, а отже, і якість посівів.

Після невдалих спроб відновити посадки фермери села вирішили зупинитися і більше не впроваджувати такі витратні та ризикові експерименти. Зробили висновок, що за таких погодних умов відновити лісосмуги власними силами практично неможливо.

Читайте також: Хліб всупереч війні: аграрії Одеської області не здаються і збирають врожай

 

 

 

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі