Новини Одеси та Одеської області

Де на Одещині заборонили вилов риби?

Де на Одещині заборонили вилов риби?

З 1 листопада забороняється промисловий, аматорський та спортивний вилов риби у зимувальних ямах Одеської області.

Про це повідомив Одеський рибоохоронний патруль.

Кордони зимувальних ям встановлені на річках Дунай, Дністер та Турунчук, а також на Хаджибейському лимані. Заборона триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2023 року.

Термін «зимувальна яма» виник ще в XIX столітті. Спочатку так називали місця скупчення риби взимку на річках. Оскільки найчастіше ці місця знаходилися на великих глибинах, їх назвали зимовими ямами.

Починаючи з 50-х років XX століття вводилася заборона на лов риби в межах цих місць взимку. Тоді ж було визначено основні зимові ями на величезних річках.

Але далеко не всяка яма на річці стає зимувальною. Глибина не є основною умовою для скупчення та зимівлі риби на річках. Необхідно, щоб біля дна була зона з уповільненою круговою течією. У таких місцях риба достатньо забезпечена киснем. У той же час їй не потрібно витрачати багато енергії на опір течії.

Температура у таких зимувальних ямах становить близько чотирьох градусів тепла. Глибина ям має бути більшою, ніж висота промерзання льоду — не менше двох метрів.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції