Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова.
Українські експортери та перевізники знову стикаються з блокуванням пунктів пропуску на західному кордоні. Альтернативний логістичний маршрут з України до ЄС – річкові перевезення Дунаєм. Маршрут пролягатиме з одного з українських портів до Константи в Румунії та дунайських портів Німеччини.
“Наші плани на цей рік – прибрати всі штучні перешкоди для експортерів. І ми працюємо над поліпшенням внутрішньої логістики. Ми плануємо транспортування контейнерів через нижній Дунай, оскільки Румунія є “більш передбачуваною”, ніж польський кордон”, – цитує Олександра Кубракова Bloomberg.
Новий додатковий маршрут через річку Дунай покликаний збільшити український експорт до рівня, який був на початку війни. І хоча багато експортерів віддають перевагу Чорному морю через його низьку вартість, обсяги через Дунай для України все ще становлять 1,2-1,8 мільйонів тонн на місяць, зазначив Олександр Кубраков.
“Це, безумовно, не загроза польським фермерам, оскільки ми транспортуємо не тільки сільськогосподарські товари, а й автозапчастини для німецьких автовиробників, перероблені продукти, які не спрямовані до Польщі. Блокування кордону означає мільярдні втрати як для нашої економіки, так і для економік Європейського Союзу”, – зазначив міністр.
Національний перевізник – Українське Дунайське пароплавство (УДП) виступило з пропозицією переспрямувати вантажі, що перевозилися до країн ЄС вантажівками, на річковий транспорт.
Читайте також: Дунайське пароплавство відновлює свій морський флот
Держкомпанія вже готується до запуску баржевих контейнерних караванів на Середній і Верхній Дунай.
Повідомляється, що пароплавство вже почало консультації з перевізниками щодо залучення необхідної кількості контейнерів, необхідних для формування перших караванів.
Раніше УДП повідомляло про побудову вже другої SLG баржі великої вантажопідйомності.
Що відбувається на кордоні з Польщею
- 20 лютого польські страйкарі-аграрії анонсували план повністю заблокувати всі пункти пропуску на кордоні Польщі та України.
- На 21 лютого немає вільного руху вантажних автомобілів на жодному з пунктів пропуску.
- Вранці в чергах з польського боку кордону сумарно перебувало близько 2500 вантажівок. Блокада відбувається на ПП “Дорогуськ – Ягодин”, “Гребенне – Рава-Руська”, “Медика – Шегині”, “Зосін – Устилуг”, “Долгобичів – Угринів” і “Корчова – Краковець”, заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
- Водночас, сьогодні легкові авто і пасажирські автобуси їдуть вільно на всіх пунктах пропуску.
- Україна і Польща ведуть переговори про ситуацію на рівні профільних міністерств.