Новини Одеси та Одеської області

Зима без тепла: який обігрівач вибрати?

Зима без тепла: який обігрівач вибрати?

Ми вже давно замислюємося про те, який обігрівач придбати на зиму, щоб не мерзнути. Це питання неодноразово непокоїло і працівників редакції «Одеського життя». На жаль, центральна система опалення ніколи не славилася своєю ефективністю, а війна лише посилила становище. Проте ринок технологій пропонує обігрівачі різних типів і на різні випадки життя. І щоб не помилитися в їхньому виборі, потрібно вміти визначати плюси та мінуси цих приладів. Що ми зараз із вами й зробимо.

Конвектор

Конвектор

Найвідоміший тип електричного обігрівача. Конвектор нагадує масляний радіатор, проте замість олії там знаходиться ТЕН (трубчастий електронагрівач). Він нагріває металевий корпус каміна, після чого тепло надходить у повітря. Потужність конвектора в середньому становить близько 1-2,5 кВт – цього вистачить, щоб обігріти 30 метрів квадратних.

  • Плюси: доступний у ціні, швидко нагрівається, є датчики, що контролюють температуру нагріву, має надійну конструкцію, безпечний.
  • Мінуси: швидко остигає, не надто економно споживає електроенергію, сушить повітря.
  • Ціна: від 800 грн.

Стаття на тему: Опалювальний сезон в Одесі: коли почнеться і скільки коштуватиме?

Масляний обігрівач

Масляной обогреватель2

Багато хто віддає перевагу такому типу обігрівача. Кажуть, він надійний у конструкції та можна використовувати як альтернативу батареям. Робота масляного обігрівача схожа на конвектор. Тільки всередині пристрою знаходиться мінеральна олія, яка нагрівається (близько 20-30 хвилин), віддає тепло в батарею, а вже батарея – у повітря, через це не надто економно споживаючи електроенергію. Мають високу потужність – понад 2 кВт.

  • Плюси: довго утримує тепло, добре та рівномірно прогріває приміщення, не має сторонніх запахів.
  • Мінуси: довго нагрівається, може призвести до великого навантаження на мережу, а якщо термозахист вийде з ладу, може статися викид масла.
  • Ціна: від 1300 грн.

Кращий вибір
Багато експертів рекомендують обігрівати холодне приміщення, навіть за мінусової температури, кондиціонером. Він споживає втричі менше електроенергії: якщо електричний обігрівач споживає 1 кВт електрики та видає 1 кВт тепла, то кондиціонер видаватиме 2 кВт тепла, а витрачатиме при цьому лише 600-700 кВт.

Тепловий вентилятор

Дуйка

“Дуйка” – найпопулярніший і доступний вид обігрівача. Працює за принципом тепловентиляції: холодне повітря за допомогою вентилятора надходить до нагрівального елементу, після чого нагріте повітря надходить до приміщення.

  • Плюси: швидко нагріває повітря в невеликому приміщенні, доступне в ціні, компактне.
  • Мінуси: сушить повітря, не економне, може виділяти неприємні запахи, шумить, не розрахований на обігрів цілих приміщень.
  • Ціна: від 400 грн.

Ви також можете дізнатися: Найскладніший опалювальний сезон: як підготуватися до холодів

Керамiчна панель

Керамическая панель

Останнім часом такі обігрівачі почали набирати популярності. Їх використовують не тільки для підігріву приміщення, а й як спосіб основного опалення. Усередині керамічної панелі (з каменю та скла) закладено нагрівальний кабель, який рівномірно прогріває повітря, а він – вже предмети. Тому такий тип каміна має відлиту теплоємність (після відключення поверхня панелі гріє ще 30-40 хвилин), але нагрівається дуже довго.

  • Плюси: економічна та безпечна у використанні, працює безшумно, довго зберігає тепло, можна залишати вночі, використовується як для основного, так і допоміжного опалення, виготовлена ​​з екологічних матеріалів.
  • Мінуси: довго нагрівається, неможлива у ремонті (у моделях, де елемент нагріву залитий ізолюючим розчином, ремонт неможливий).
  • Ціна: від 1100 грн.

Перед тим як купити обігрівач:

  • визначте розмір свого приміщення – на площу 10 м², потрібен обігрівач 1 кВт потужності;

  • враховуйте мету приладу – для додаткового обігріву приміщення або основного (якщо обігрівач буде меншим за кімнату, тепло буде швидше виходити, ніж обігрівати, такий варіант підійде, якщо потрібно «догріти» кімнату);

  • перевірте проводки – це допоможе уникнути займання (розетка навіть старої проводки розрахована на будь-який прилад потужністю до 2 кВт, але якщо підключити лише один прилад).

Інфрачервоний обігрівач

Инфракрасный обогреватель

Зазвичай такий обігрівач називають УФО. Він подає тепло за допомогою спеціальної спіралі у скляній дзеркальній оболонці, яка під час роботи випромінює інфрачервоні хвилі. Ці хвилi схожі на сонячні промені, вони гріють не повітря, а стіни та людей. Потужність УФО, як і у звичайного каміна – 1-2 кВт і більше.

  • Плюси: економія електроенергії, швидкість нагрівання, схожа на природне джерело тепла.
  • Мінуси: висока вартість, не нагріває приміщення цілком.
  • Ціна: від 700 грн.

Вас також може зацікавити: Як вижити суворою зимою, якщо відключать опалення: поради альпініста

Вибираємо обігрівач правильно: поради продавців-консультантів

Конвектор2

Конвектор электрический Hölmer HCH-200W

Кореспондент «Одеського життя» відвідав один із магазинів техніки, щоб подивитися ціни на обігрівачі та дізнатися, що ж рекомендують продавці-консультанти. На наші запитання погодилася відповісти продавець-консультант Ірина.

– У нас звичайна однокімнатна квартира у п’ятиповерховому будинку, який тип обігрівача Ви запропонували б?

– Я пропоную розглядати конвектори, вони не так сильно засушують повітря. Ви можете настроїти температуру, деякі повісити на стіну, інші поставити на підлогу.

– А що ви думаєте про «дуйку», наскільки вона безпечна?

– «Дуйка», на таку велику площу не підійде. Вона безпечна, але неефективна. У них не така велика потужність, а енергії споживають як цілий конвектор, тепло втрачається швидко і на високій швидкості дуже гуде. Кращий, на мою думку, масляний обігрівач, але його практично немає.

– А можна дізнатися, які переваги у олійного обігрівача?

– Він вічний, якщо можна так сказати, такий обігрівач працюватиме дуже довго. Він якісний, витривалий та енергоекономічний.

– Але конвектори також непогані?

– Точно! Ви правильно розумієте!

Що радять рятувальники?
Ми також надіслали запит до Головного управління ДСНС України в Одеській області, аби експерти пояснили, який обігрівач краще обрати.
За інформацією рятувальників, для опалення будинків та приміщень площею до 50 квадратних метрів, а також мобільних (інвентарних) будівель можуть застосовуватись масляні радіатори та нагрівальні електропанелі із закритими нагрівальними елементами. Такі радіатори електропанелі повинні мати справний індивідуальний електрозахист та терморегулятор.
Поряд із цим у ДСНС повідомили, що забороняється застосування опалення приміщення несертифікованого, нестандартного (саморобного) електронагрівального обладнання та використання побутових електронагрівальних приладів з порушенням встановлених їх виробником правил експлуатації та в місцях (приміщеннях), де їх застосування заборонено.

Анастасія Єпур

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ірина
Ірина
1 рік тому

А если электричества не будет, смысл покупать обогреватель? Котиками можно греться экономно

Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції