В Одесі Бориса Лисаневича згадують набагато рідше, ніж у Південній Азії. Він прожив життя, схоже на пригодницький роман, і перетворив Непал на туристичну пам'ятку. У жовтні виповнюється 118 років від дня його народження.
Борис Лисаневич народився в Одесі у дворянській родині, де усі чоловіки були військовими. Хлопчика визначили в кадетський корпус, але коли пролунала революція, батьки почали підшукувати йому іншу спеціальність. І балетмейстер оперного театру, близька знайома сім’ї, запропонувала влаштувати Бориса до балетної школи. Трохи згодом вона видала юнакові фіктивний документ, що він є членом трупи театру. Це дозволило Борису виїхати за кордон, як зараз сказали б, на ПМП.
У Парижі Лисаневича прийняли до балету Дягілєва, з яким той об’їздив півсвіту. Потім він відправився в Азію, жив в Індії і відкрив у Калькутті «Клуб-300», який став одним із найреспектабельніших місць у країні. Крім того, в Індії одесит звикнув полювання на тигрів і особисто вбив тигра-людожера.
Далі Лисаневич вирушив до Непалу, де завоював прихильність короля і став його особистим другом. Король навіть запропонував одеситу залишитись у його країні назавжди. Лисаневич організував у Непалі туристичний бізнес та відкрив у одному з палаців готель. А крім того, він познайомив жителів Непалу з невідомими ним доти морквою та полуницею, які вирощував сам.
У «Королівському готелі» Лісаневича гостювали англійська королева Єлизавета ІІ, іспанський король Хуан Карлос, Жан-Поль Бельмондо, Серж Ліфар, Анрі Матісс, Ігор Стравінський. А з англійською «королевою детективою» Агатою Крісті Лісаневич був дуже дружним і навіть подарував їй кілька сюжетів для детективів.
Помер Борис Лисаневич у 1985 році в Непалі та похований на цвинтарі британського посольства. У столиці країни Катманду відкрили пам’ятник знаменитому одеситу.
Читайте також:
Сьогодні, у неділю, 3 листопада 2024 року, розпочалася дев'ятсот вісімдесят четверта доба широкомасштабної збройної агресії… Read More
Жителів одеського мікрорайону Черемушки не на жарт злякала змія, яку місцеві жителі виявили на дереві… Read More
Сьогодні, у День працівника соціальної сфери України, «Одеське життя» розповідає, хто такі соцпрацівники, яку вони… Read More
Цього недільного дня, 3 листопада 2024 року, в Україні відзначають День інженерних військ – професійне… Read More
Через війну багато людей були змушені залишити свої будинки і переїхати до безпечніших регіонів. На… Read More
Усіх із добрим ранком! І дня недільного вам виключно легкого, приємного і позитивного! А щоб… Read More