Новини Одеси та Одеської області

Запитайте у лікаря: як боротися з короткозорістю?

Запитайте у лікаря: як боротися з короткозорістю?

Якщо ви стали важко розрізняти номер автобуса, що під’їжджає, швидко втомлюватися від читання і гірше бачити у темряві, треба перевірити зір і виключити короткозорість, якою в наш час страждає чи не кожен третій.

Кому загрожує і як проявляється ця патологія, розповіла лікарка-офтальмолог вищої категорії Олена Парамончик.

врач-офтальмолог Елена Парамончик

Олена Парамончик

Чим небезпечна короткозорість?

Короткозорість (або міопія – від давньогрецької «мружити погляд») – це порушення гостроти зору, коли людина добре бачить поблизу, але погано розрізняє предмети на великій відстані. Це відбувається через дефект заломлюючої здатності ока (аномалія рефракції), при якому зображення фокусується не на сітківці ока, а перед нею і тому сприймається як нечітке.

Как проявляется близорукость

Патологія може як залишатися на одному рівні, так і прогресувати. Крім того, прогресуюча міопія без корекції здатна викликати проблеми із тканиною сітківки.

Через що розвивається короткозорість?

У розвитку короткозорості можуть бути різні передумови. Офтальмологи виділяють такі основні причини:

  • неправильна (витягнута) форма очного яблука або збільшення його розмірів;
  • ослаблена склера (зовнішня оболонка ока);
  • надто сильне заломлення світлових променів у рогівці та кришталику;
  • слабкість акомодації – здатність ока фокусуватися на предметах, що розташовані на різній відстані;
  • спадкова схильність.

Відіграти свою негативну роль здатні також інші офтальмологічні захворювання (астигматизм, косоокість), підвищений внутрішньоочний тиск, вроджені аномалії розвитку ока. Можуть вплинути на зір такі патології, як цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, сколіоз, алергія, кір, тонзиліт, а також черепно-мозкові травми.

Близорукость

Крім того, появу короткозорості провокують тривала концентрація зору на близькій відстані (перегляд смартфона, читання, в’язання), нестача освітлення на робочому місці, звичка читати лежачи або в транспорті, що рухається, хронічний стрес, дефіцит вітамінів і мінералів в організмі.

Як допомогти собі?

Продукты для зрения

Прогресування короткозорості можна сповільнити, зменшивши навантаження на очі та зміцнивши організм у цілому:

  • кожні 30-40 хвилин концентрації зору робіть 10-15 хвилин перерви для розслаблення очей та спеціальної гімнастики;

  • у сонячну погоду носіть сонцезахисні окуляри;

  • повноцінно харчуйтеся (очі «люблять» жирну рибу, яловичину, моркву, чорницю, горіхи, яйця, яблука, капусту), відмовтеся від цукру, навесні та восени приймайте курси вітамінів;

  • тримайте під контролем хронічні захворювання, особливо цукровий діабет та гіпертонію, не рідше ніж раз на рік перевіряйте стан здоров’я у профільного лікаря;

  • будьте фізично активними і щодня проводьте хоча б годину на свіжому повітрі.

Як проявляється короткозорість?

Ознаки короткозорості залежать від її форми та ступеня, але основний прояв патології – зниження гостроти зору, особливо в далечінь. Людина починає бачити предмети або обличчя оточуючих на певній відстані ніби розмиті і змушена примружуватися, щоб «навести різкість». Крім того, спостерігається швидка стомлюваність очей, відчувається сухість, різь і печіння в очах, напруження в ділянці перенісся, чола і скронь, може турбувати головний біль або запаморочення, знижується загальна працездатність.

Нерідко хворі скаржаться на двоїння далеких зображень, плаваючі мушки і плями перед очима, погіршення зору в темряві.

Що робити?

У офтальмолога

Якщо вас турбують хоча б деякі з перерахованих вище симптомів, слід звернутися до офтальмолога і пройти повне обстеження зору. При встановленні діагнозу «міопія» метод корекції підбирається залежно від виду і ступеня короткозорості. Найчастіше це окуляри або контактні лінзи, які не усувають патологію, але дозволяють короткозорій людині вести звичний спосіб життя.

Також пацієнтам з міопією можуть бути рекомендовані хірургічні методи лікування: лазерна корекція зору, рефракційна заміна кришталика – вони підходять не усім, але дозволяють відновити гостроту зору без окулярів та лінз.

Раніше ми розповідали:

Ірина Лебединець

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції