Улица Говорова-Добровольцев

Хто такий Леонід Говоров?

Шукаємо менеджера з продажу реклами

Леонід Говоров – радянський воєначальник, маршал артилерії, один із командувачів, що відіграв помітну роль у боях Другої світової війни. Він народився у 1897 році в селі Бутирки (тепер – Кіровська область, Росія). Свій військовий шлях почав у лавах Білої армії, а закінчив у Червоній.

Говоров став відомим завдяки участі в обороні Москви, а згодом – як командувач Ленінградського фронту, де керував операціями зі зняття німецької блокади в 1943 році. Саме за це він отримав звання Героя Радянського Союзу. У післявоєнні роки він очолив сили ППО СРСР, займався їхньою модернізацією в умовах зростаючого протистояння між СРСР і Заходом.

Леонид Говоров
Маршал Леонід Говоров

У політичному житті не був активним, однак як представник командної верхівки Радянського Союзу залишився символом військової доби. Вулицю в Одесі назвали на його честь у 1970-х роках у межах політики героїзації діячів Червоної армії по всьому СРСР.

Читайте також: Коблевську перейменували, Дюк наступний? Чому вулиця в центрі Одеси стала імені Павла Зеленого (відео)

Чому нова назва – на честь добровольців?

Після початку російської агресії у 2014 році в Україні з’явилось нове суспільне явище – добровольчий рух. Тисячі громадян, серед яких були як колишні військові, так і звичайні цивільні, самостійно вступали до лав захисників. Цей рух став відповіддю на ситуацію, коли держава ще не встигла розгорнути повноцінну мобілізацію, а небезпека була вже поруч.

Добровольческие формирования
Фото із сайту полку «Азов»

Перші добровольчі формування почали виникати навесні 2014-го. Вони мали різний характер і структуру. Серед перших формувань були: «Азов», «Донбас», «Айдар», «Херсон» та багато інших.

З часом добровольчі підрозділи було офіційно включено до сил оборони України. У 2022 році, на початку повномасштабного вторгнення, цей рух відновився з новою силою: тисячі українців знову добровільно стали до лав тероборони, ЗСУ, волонтерських батальйонів.

В Одесі, наприклад, активно формувалася 122-га окрема бригада територіальної оборони, яка складалася переважно з місцевих мешканців – айтівців, вчителів, бізнесменів, інженерів, студентів.

Ще на тему: Вулиця, яка більше не сміється: від Ільфа і Петрова до сім’ї Глодан (відео)

У 2017 році в Україні офіційно запровадили День українського добровольця, який щороку відзначають 14 березня. Саме в цей день у 2014 році перші підрозділи добровольців прибули на полігон у Нових Петрівцях, щоб розпочати підготовку до оборони держави.

Нову назву вулиці в Одесі варто розглядати як символічне визнання подвигу простих людей, які без наказу і примусу взяли на себе відповідальність за майбутнє країни. Проте перейменування викликало і суперечки. Більше подробиць – у нашому відео.

Ще більше цікавих та пізнавальних відео дивіться на нашому YouTube-каналі.

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі