Новини Одеси та Одеської області

Врятувати Тилігул: коли добудують канал між лиманом та морем

Врятувати Тилігул: коли добудують канал між лиманом та морем

П’ять років тому лиман вирішили рятувати, реконструювавши сполучний канал, необхідний його водообміну з Чорним морем. Проект, що перетворився на черговий довгобуд, обіцяють завершити у 2022 році.

Тилігульський лиман визнаний найглибшим і найпрозорішим у північно-західному Причорномор’ї. Але в останні роки біля водойми виникло безліч екологічних проблем.

За «куяльницьким сценарієм»

Річки, що живили Тилігульський лиман прісною водою, кілька десятків років тому почали пересихати. А збудований ще за радянських часів канал був замулений і засипаний піском. В результаті Тилігул обмілів, а рівень солоності вдвічі перевищив відповідний показник води в морі. Виникла загроза викиду сірководню, локальних заморів риби, птахів. Екологи пророкували Тилігулу долю гиблого Куяльника.

Щоб запобігти екологічній катастрофі, у 2016 році було затверджено проект порятунку Тилігулу. Він передбачав реконструкцію каналу завдовжки 3,5 кілометра та спорудження між селами Сичавка та Коблево шлюзу, призначеного для контролю рівня води у лимані. Кошти на реалізацію проекту було виділено з державного, Одеського та Миколаївського обласних бюджетів.

Раніше ми розповідали про проблеми Куяльницького лиману.

Відновили наполовину

Роботи обіцяли закінчити у 2018 році. У районі села Сичавка сполучний канал між лиманом та морем було відновлено. Наступним етапом мало стати зміцнення бічних стінок каналу та облицювання його берегів — щоб не обсипалися.

тилигульский лиман канал

2018 року тендер у розмірі 37,4 мільйона гривень на реконструкцію каналу виграла компанія «Укргазифікація Південь». Проте, як зазначено на платформі публічних закупівель Prozorro, ця компанія виконала роботи лише на 12,3 мільйона. Причому підрядник, знаючи про це, вніс неправдиві відомості до офіційних документів. Збитки ж, завдані державі, за інформацією СБУ, склали понад 2 мільйони гривень.

Чи продовжать цього року?

У січні нового року фінансування реконструкції Тилігульського каналу частково відновили. І будівельні роботи продовжилися. Наразі підрядник планує завершити морську частину каналу — відновити його з боку Коблевого. Це дозволить будівельникам протягом 2022 року повністю відновити внутрішню частину каналу, що зрештою допоможе оновити екосистему Тилігулу та прилеглих до нього територій.


Раніше ми розповідали про ландшафтний парк «Тилігульський»

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: