Новини Одеси та Одеської області

Водіння в ожеледицю: як безпечно їздити зимовими дорогами

Водіння в ожеледицю: як безпечно їздити зимовими дорогами

Зима в Одесі коротка, тому багато які водії не знають, як правильно їздити в ожеледицю. Замість того щоб тимчасово пересісти на громадський транспорт, одесити виїжджають на слизьку дорогу, сподіваючись, що все обійдеться. Кількість ДТП у такі дні завжди зростає.

Давайте розберемося, які є правила їзди в ожеледицю.

Де найчастіше з’являється ожеледиця на дорогах?

У тих місцях, де збирається вода. Це широкі узбіччя, низини, мости та тунелі. Під час відлиги там утворюються калюжі, які замерзають і стають дуже небезпечними. На мостах та естакадах лід з’являється набагато раніше, тому не робіть різких рухів кермом.

Уважно дивіться на дорогу перед світлофором, перехрестям, пішохідним переходом та біля зупинок громадського транспорту. У цих місцях завжди слизько через те, що постійно гальмують автівки та ходять пішоходи. Знижуйте швидкість до мінімуму.

Стаття на тему: Электромобили зимой — как правильно ухаживать, чтобы хватало заряда

Не лякайте пішоходів, вони можуть посковзнутись і впасти. Не сигнальте і не блимайте фарами. Дочекайтеся, поки людина перейде дорогу, не намагайтеся проскочити перед або за нею. Завжди є ризик, що пішохід втратить рівновагу на слизькій дорозі.

Як гальмувати в ожеледицю?

Як гальмувати в ожеледицю?

В ожеледицю варто гальмувати двигуном, по можливості не натискаючи на гальма. На механічній коробці це просто – достатньо «скидати» передачі від високої до низької, тобто від четвертої до першої. А от на автоматі гальмування двигуном можливе, якщо передбачені спеціальні режими – D1 (L) або D2. Це примусове включення зниженої передачі для їзди в ожеледицю та під ухилом.

Для екстреного гальмування в ожеледицю фахівці радять натискати на педаль гальма різкими ритмічними ударами. Якщо ви затримаєте ногу на педалі гальма, то автівка може втратити керування і піде в занос.

Як вийти із заносу в ожеледицю?

Це залежить від того, яка саме у вас автівка — з переднім чи заднім приводом. У автівок із переднім приводом є деяка перевага в ожеледицю. Передні ведучі колеса менше буксують і легше виходять із зледенілої колії. Але в поворотах на слизькій дорозі їх заносить не менше, ніж автівки із заднім приводом. Різниця тільки в тому, як виходити із заносу в ожеледицю:

  • Вихід із заносу на автівці з переднім приводом. Якщо машина не реагує на поворот керма та йде убік, то можна трохи додати обертів двигуну. Колеса треба вирівняти, а це означає, що кермо потрібно повернути в бік заносу. Це складний психологічний момент, адже під час заносу більшість людей відпускають педаль газу і намагаються максимально вивернути кермо в поворот. Це може погіршити ситуацію, машина почне обертатися
  • Вихід із заносу на автівці з заднім приводом. У цьому разі слід скинути оберти й швидко (але не різко) вивернути кермо у бік заносу. Після цього маневру зад автівки має занести у протилежний бік. Зменште оберти й плавно поверніть кермо у бік повороту, щоб вирівняти машину. Тут потрібні сталеві нерви та витримка, інакше автівка почне обертатись по своїй осі

Як вийти із заносу в ожеледицю?

У повороті не варто натискати на педаль гальма та натискати зчеплення, інакше вас викине з дороги. Щоб машину не заносило в поворотах, зменшуйте швидкість заздалегідь.

Читайте також: Повернення техогляду для автівок у 2022 – як це буде?

Що робити, якщо зазнали травми під час ДТП в Одесі?

По медичну допомогу можна звернутися до таких травматологічних відділків:

  • Приморський район. Міська лікарня №5 (Цілодобово), Одеса, вул. Троїцька, 38, телефон +38 (048)700-00-54
  • Малиновський район. Міська лікарня №1, Одеса, вул. М’ясоїдівська, 32, телефон +38 (048)793-73-61
  • Київський район. Міська лікарня №8 (з 8 до 15), Одеса, Фонтанська дорога, 110, телефон +38 (048) 263-05-01 / Консультативно-діагностичний центр №20 (з 8 до 19), Одеса, вул. Левітана, 62, телефон +38 (048) 705-88-23
  • Суворовський район. Консультативно-діагностичний центр № 29 (цілодобово), Одеса, пр-т. Добровольського, 100, телефон +38 (048) 754-90-18 / Міська лікарня №11 (цілодобово), Одеса, вул. Ак. Воробйова, 5 г, телефон +38 (048) 793-23-85

Читайте також: Готовим автомобиль к холодам и снегу — советы водителям

Фото: Freepik, ADT, Suspilne

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції