Новини Одеси та Одеської області

Вишитий долею рушник: на сцені одеської Музкомедії — прем’єра фолк-мюзиклу (фоторепортаж)

Вишитий долею рушник: на сцені одеської Музкомедії — прем’єра фолк-мюзиклу (фоторепортаж)

Одеський академічний театр музичної комедії ім. Михайла Водяного (ОАТМК) подарував глядачам дивовижну прем’єру — фолк-мюзикл «Кохання січового стрільця» (лібрето і музика — Я. Барнич, вірші Ю. Шкрумеляк). Режисер-постановник вистави — Віталій Сініков (Платов).

Дивовижна вистава одеської Музкомедії

Та чому ж дивовижна?!.. Історичний матеріал про українських січових стрільців (усусусів) на тлі сьогоднішньої війни з рашистами здається більш ніж актуальним, історія оперети Барнича — це як та простріляна кулями завіса, яка грає особливу роль у постановці. А вірне кохання так «пронизує» дійство, що, здається, театр нам знов і знов нагадав, що саме на рушнику людської долі вишите «найголовнішими» нитками.

фолк-мюзикл

Додамо, що вистава щедро сповнена сценами, де органічний гумор, гумор у «чистому вигляді» викликає не тільки регіт, а й гарячі оплески (глядача не обдуриш)…

Отак давня оперета стала дивовижним, суто сучасним мюзиклом, коли під час прем’єрного показу лунали не тільки оплески і «Браво!», а й голосні «відгуки» глядачів, які не стримувались и емоційно виплескували своє захоплення.

фолк-мюзикл

«Йдемо бити москалів!»

А як стриматись? Події початку минулого століття не можуть не відгукнутися у душі. Виклик січового стрільця «Йдемо бити москалів!» (о, треба було почути як вибухнув зал, почувши це!) — чи це не про сьогодення? А чи не про сучасне роздуми молодих героїв про те, що, вони можуть не повернутися з пекла війни?.. Але разом з тим (знову асоціація з рушником, вишитим не тільки чорними нитками) вирує життя, кохання і чітке розуміння героїв, що не буде ні того, ні іншого без волі й свободи, які треба вибороти…

фолк-мюзикл

Героїв мюзиклу — поручника Степана Балинського (лауреат міжн. конкурсів вокалістів Ярослав Селедцов) і його кохану дівчину Шаріку (лауреат міжн. конкурсів вокалістів Юліана Ігнатовська) — розлучає війна.

Та почуття Степана і Шарики — це кохання всього їхнього життя. Бо ж тільки так: «Буду чи твоєю, чи нічиєю». І нитки кольорів щастя й вірності приведуть героїв до щасливої долі… До речі, не без допомоги вірних друзів.

фолк-мюзикл

«Не бабця, а панна!»

В виставі є, здається, все — і чари кохання, і чарівні пісні, і запальні танці. А ще — ціле море сміху, бо курйозні моменти вистави, припорошені народною перчинкою — це як діамантові вкраплення, які зробили мюзикл ще більш чарівним.

О, ця трійця героїв — Ірма Деркач (заслужена артистка України Ірина Ковальска), її брат, батько Шарики, Ференц Деркач (лауреат Міжн. театрального фестивалю Денис Фалюта та барон Ласло (Андрій Мирошниченко)!

фолк-мюзикл

Які повороти долі! Хоче батько віддати доньку заміж за барона. Барон, здається, і не проти, та трохи заплутався між Шарікою та Ірмою. А от закохана у барона Ірма має справжній одеський характер: доб’ється свого і у малому, і у великому-доленосному. Треба бачити і чути, як Ірма, ця жінка-вогонь, заперечує проти того, що її сміли назвати «бабцею». І ось уже стає (і перетворюється на очах!) вона панною, а особисте щастя виборює так, що вже ніхто нічого «не переплутає»: барон у її ніг, ручку цілує, серце віддає…

фолк-мюзикл

«Це було круто!»

Приємно дивує в виставі «Кохання січового стрільця» і театральні декорації, і костюми (художник-постановник і художник з костюмів — Олена Леснікова). І це, звісно, той самий випадок, коли все треба побачити власними очами. Оригінальність з органічністю поєднались разом — і глядач одразу опинився у дивній атмосфері: минулій і сучасній, насиченій смутою і радістю, зневірою і надією…

фолк-мюзикл

Після вистави довелось почути від глядачів, що виходили з театру:

— Немов на сеансі хорошої психотерапії побувала…

— І патріотична вистава, і дуже яскрава. Зроблена на всі сто…

— Забула вже , коли я так реготала востаннє…

А ще — ось такий короткий відгук:

— Це було круто!..

Мабуть, й нічого додати… Лише тільки ще одне. Якби мене запитали, чи маю «якісь питання» до мюзиклу, то відповіла б одразу, що так. Запитала б: «Як, як можна було створити таке диво?!».

О, ця вічна магія нашої Музкомедії!..

«Круту виставу», точніше її прем’єрні покази, можна буде подивитися ще 25 червня, 1 і 2 липня.

фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл
фолк-мюзикл

Диригент-постановник — головний хормейстер, лауреат міжнародних хорових конкурсів Сергій Савенко.

Балетмейстер-постановник — головний балетмейстер, лауреат Міжнародного конкурсу артистів оперети Віталій Кузнецов.

Хормейстер-постановник — головний хормейстер, лауреат міжнародних хорових конкурсів Сергій Савенко.

Аранжувальник — Олексій Пєтухов.

Читайте також:

На сцені одеської Музкомедії вшановували зіркову пару 

Марія Котова

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції