Новини Одеси та Одеської області

Віктор Савенко: про що мріє художник антивоєнних малюнків з Ізмаїлу

Ізмаїльський пенсіонер з перших днів війни створює агітаційні малюнки-карикатури, мріє зібрати їх у книгу та відправляти її українським бійцям на фронт.

Ізмаїльчанин Віктор Миколайович Савенко з самого початку російського вторгнення взявся за простий олівець, щоб у своїх малюнках висловити все те обурення, яке його душа не в силах була вмістити в собі. Його мала батьківщина – місто Мирноград на Донеччині, яке зараз відокремлюють лише кілька десятків кілометрів від лінії вогню. Там залишаються його рідні, друзі, однокласники.

Чоловікові 75 років. Взагалі свій перший малюнок він написав у три роки, з того часу не розлучається з олівцем. На жаль, про художника Савенка мало хто знає навіть в Ізмаїлі, де він живе та працює з 1972 року. Усьому виною – скромність Віктора Миколайовича. 

Більшу частину свого життя він присвятив педагогіці, працював учителем праці у восьмій школі Ізмаїла, потім багато років у сьомому училищі готував радіомонтажників, радіоналадчиків, електриків та збирачів радіоапаратури. І щоразу намагався на перший план виставляти не себе, а заслуги своїх учнів. З хлопцями свого часу він відвідав безліч виставок прикладної творчості по всій країні, де було завойовано величезну кількість найвищих нагород.

Намалював вже сотні робіт

А, залишаючись вдома, він брав до рук олівець і в тиші створював свої загадкові роботи. Їх у нього сотні, але митець рідко комусь показує їх. Тому що, як зізнається сам, поки він до кінця не розуміє їхнього сенсу. Образи народжуються в нього мимоволі. Однак при уважному розгляді зображень розумієш, наскільки глибока філософія та тонке підсвідоме сприйняття світу в них закладено. Очевидно, саме ця тонкість у сприйнятті невидимих матерій колись підштовхнула автора до зображення малюнка, який, як потім виявилося, став пророчим. І з якого, власне кажучи, рік тому все почалося…

Мріє надрукувати книгу

Агітаційні малюнки Миколи Савенка (а їх в нього вже кілька десятків) дуже наочно, саркастично і часом навіть грубо розкривають суть політики кремлівського лідера та його поплічників. Більшість малюнків – це зображення володимира путіна – у різних видах, зокрема в образах тварин. «Путінізада» – так художник назвав свій цикл антивоєнних робіт, цю назву він сам розбирає за складами: путін-із-ада. Усі свої роботи Віктор Миколайович мріє зібрати в одну книгу та надрукувати її великим тиражем, щоб потім відправляти її солдатам на фронт. Він упевнений, що це буде піднімати їх бойовий дух. Тому чоловік сподівається, що знайдеться спонсор, який допоможе йому реалізувати цю мрію.

Сніжана Стрепетова

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: