Соборність України офіційно була проголошена 22 січня 1919 року як з'єднання Української та Західноукраїнської народних республік. Тож згадаймо, як у різні століття утворювалась соборна та незалежна Українська держава.
Український народ прагнув возз’єднання своїх земель — від Карпат до Січі та Кубані — у часи Речі Посполитої, Російської та Австро-Угорської імперій, під окупацією німців та комуністів. А у сучасному світі українська мрія не змінилася, і зараз ми виборюємо законну соборність України у повномасштабній війні з окупантами.
Зародження української соборності сягає часів Київської Русі. З мрією про міцну соборність проходить період Гетьманщини — від Богдана Хмельницького до Пилипа Орлика.
За сто років наша держава була знищена підступною московією: у XVIII столітті російський цар та польський король поділили землі між собою, а Катерина II знищила Гетьманщину та Січ.
У XIX столітті по обидва боки Дніпра розпочинається рух відродження нації, культури та соборності України — «від Сяну по Кубань, від Карпат по Кавказ». Він проявлявся у створені різних таємних національних організацій та політичних партій. Цікаво, що у Європі також виникає національне пробудження, яке призводить до низки революцій — «Весни народів». Ця масова подія знайшла відгук і у західній частині України.
2 травня 1848 року — у Львові під час Австрійської революції створюється Головна Руська рада — перша українська політична організація в Галичині, яка у своєму маніфесті заявила про «єдність всього 15-мільйонного українського народу», як своєрідний «акт злуки».
На початку XX сторіччя в Україні починаються важливі історичні події. Вони призводять до першої незалежності та соборності земель.
У міжвоєнний період незалежність українських земель виборюють молоді патріоти — Організація українських націоналістів, яка виникає у 1929 році на Східній Галичині та Волині. Вони спробували використати німецько-радянську війну у боротьбі за встановлення Української соборної самостійної держави. У цей час на Західній Україні відбулось ще декілька важливих подій.
У часи Другої світової війни до складу України повертається значна частина земель — Західна Україна, Буковина та Бессарабія. Післявоєнний час, мабуть, став часом завершення соборності українських земель під прапором комуністів.
Так, Україна нарешті набула омріяної цілісності, але коштувало нам це свободи, викликало репресії та ризик втратити національну та культурну ідентичність.
У радянські часи про подію 22 січня 1919 року щодо соборності Української держави ніколи не згадували, але українців об’єднувала національна пам’ять
Офіційно День Соборності встановили лише у 1999-му, але у 2011 році президент-втікач Віктор Янукович його скасував. У листопаді 2014 року указом Петра Порошенка свято було відновлене.
Сьогодні, 22 листопада, в Одесі спостерігається потужний вітер, що призвів до падіння дерев та пошкодження… Read More
Руслан Тимченко пішов серед перших захищати Україну добровольцем. Спочатку потрапив на Миколаївський напрямок, потім –… Read More
Викладачі проводять лекції в бомбосховищах, студенти навчаються з окопів, але конкурси та престиж вишу зростають,… Read More
На узвозі Віталія Блажка стартує будівництво нової дренажної системи. У зв'язку з цим з 23… Read More
Ми живемо в час історичних подій. 10 років Революції Гідності, 20 років Помаранчевої революції, роковини… Read More
До керівництва підприємства звернулися співробітники обласної станції переливання крові з проханням здати кров для потреб… Read More