Статті

Українцям обіцяють “легкий заробіток” в інтернеті: що приховують привабливі пропозиції?

В Україні не сплять шахраї: вочевидь, сподіваючись на солідний «куш» до новорічних свят, вони вигадали чергову схему. Тепер користувачам соцмереж пропонують «легкий заробіток» в інтернеті. Але в результаті довірливі претенденти не тільки не заробляють, а й втрачають свої кровні.

Про це повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський.

Спочатку шахраї пишуть людям у різних месенджерах з пропозицією про «роботу на неповну зайнятість», яка полягає в тому, що необхідно або ставити «лайки» або під відео в ТікТок, або на YouTube, або писати будь-які відгуки та коментарі. Зазвичай подібні пропозиції надходять із закордонних номерів.

Як зазначає Гороховський, по всій країні тисячі людей отримують щодня сотні тисяч таких повідомлень.

Спочатку звані «роботодавці» дають завдання – «лайкати» програми, відеоролики, повідомлення тощо. За це нібито чесно одразу платять гроші, але невеликі. Це робиться для того, щоб здобути довіру людини.

Стаття на тему: Шахраї пропонують українцям «соціальний тариф» на газ

Пізніше завдань стає більше, і вони стають «серйознішими». А потім шахраї пропонують внести власні кошти, які потім нібито збільшаться. Зазвичай однією транзакцією це не закінчується, а українці втрачають десятки тисяч гривень, довіряючи аферистам. які після обману зазвичай назавжди зникають.

«Це обман, і наприкінці цього листування ви втратите гроші. Відразу чи за тиждень. Вам будуть давати якісь тупі завдання (лайкати додатки, писати відгуки, коментарі тощо) ви отримаєте трохи грошей (зовсім небагато), щоб ви подумали, що все чесно. Дадуть трохи і наприкінці попросять за свої гроші купити щось дороге і пропадуть»,

– попереджає бізнесмен.

За словами Гороховського, цю схему в зверненнях на підтримку Monobank закодовано як «заробіток в інтернеті». Він зазначає, що лише за зверненнями на підтримку банку за підсумками листопада поточного року близько 3000 клієнтів втратили 65 мільйонів гривень.

«І це тільки у нас, хоча нам вдається виявляти та запобігати більше 70% таких спроб, але це непросто»,

– наголосив співзасновник Monobank.

Нагадаємо, раніше в Одесі правоохоронці викрили шахрайський кол-центр, учасники якого під виглядом міжнародного інвестиційного холдингу обманювали українців та іноземців. Затримано 16 учасників на чолі з організатором.

Читайте також:

Share
Редакция

Редакция «Одесской жизни». Пишем о том, что происходит в городе, замечаем важные детали и знакомим вас с интересными людьми.

Recent Posts

  • Статті

Фестиваль «Одесі-610». День третій: історична література, історичні знахідки (фоторепортаж)

Третій день фестивалю «Одесі-610» подарував одеситам нові знання, емоції та можливості для творчості. Гостям запропонована… Read More

19-05-2025 в 21:44
  • Новини

Розмова Трампа з Путіним: президент США наголошує на негайних мирних переговорах

Ввечері 19 травня відбулася телефонна розмова американського президента Дональда Трампа з правителем РФ Володимиром Путіним.… Read More

19-05-2025 в 21:29
  • Новини

Чи буде знову дощ: прогноз погоди на вівторок, 20 травня

У вівторок, 20 травня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More

19-05-2025 в 20:27
  • Новини

Одесити можуть отримати допомогу від NRC: що для цього потрібно

Норвезька рада у справах біженців (NRC) оголосила про відкриття нового етапу реєстрації на грошову допомогу… Read More

19-05-2025 в 19:33
  • Новини

Одеські медики провели щорічні змагання з надання допомоги

В Одесі відбулися щорічні навчально-практичні змагання серед працівників екстреної медичної допомоги. У межах заходу медикам… Read More

19-05-2025 в 18:33
  • Статті

З Одеси — до села: історія переїзду, волонтерства і роботи на благо громади

Стати своїм у селі вдається не кожному приїжджому. А тим більше за короткий термін отримати… Read More

19-05-2025 в 17:34