Новини Одеси та Одеської області

Україна – кандидат на вступ до ЄС: що пишуть світові ЗМІ

Україна – кандидат на вступ до ЄС: що пишуть світові ЗМІ

Війна в Україні залишається однією із провідних тем західних газет та журналів. Крім того, днями Європейська рада ухвалила історичне для нашої країни рішення: Україна набула статусу кандидата на вступ до ЄС. І, природно, ця подія не могла не привернути увагу світової преси.
«Одеське життя» пропонує до вашої уваги чергову добірку найцікавіших перших шпальт світових ЗМІ від 24 червня 2022 року.

Головні теми:

  • Захід готується до конфлікту з Росією через Калінінград, але найболючіші для Заходу рішення ще попереду.
  • Європа надто роз’єднана та виснажена для довгої боротьби.
  • Борис Джонсон: Британські війська можуть допомогти вивозити зерно з України.
  • Київ стривожений новиною про те, що Росія має намір організувати 11 вересня референдум про створення сепаратистських республік у Херсоні та Запоріжжі.
  • 27 країн говорять «так» Україні та Молдові.
  • Втративши російський газ, Європа повертається до вугілля.
  • Україна посідає місце у залі очікування ЄС.
  • Пекін посилив співпрацю з Москвою і взяв на себе зобов’язання щодо «безмежного» партнерства.

Великобританія

The Daily Telegraph – Захід готується до конфлікту з Росією через Калінінград.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Британія

Калінінград — один із курйозів Європи, оточений Польщею на півдні та Литвою на півночі. До 1945 року він називався Кенігсберг. Сьогодні це анклав з населенням близько мільйона людей з цілорічною військово-морською базою Балтійського флоту Росії та інших військових об’єктів. Він має життєво важливе стратегічне значення для Росії. Тепер Литва погрожує фактично перерізати Калінінградське залізничне сполучення і таким чином ізолювати його від решти Росії, і все це в ім’я західних санкцій.

The Independent – «Єдність ЄС, що руйнується, дала путіну ще одну можливість перемогти». Європа загрожує довести правоту Кремля: вона надто роз’єднана та виснажена для довгої боротьби.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Британія2

У перші дні після вторгнення Росії в Україну реакція Європи вразила силою та єдністю. Здавалося, що путін зробив катастрофічний прорахунок, об’єднавши проти себе вільний світ. Але ця картина зараз змінюється і швидко.

The Guardian – «Українцям загрожує депортація до Руанди».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Британія3

Британський прем’єр Борис Джонсон заявив, що українські біженці можуть бути відправлені до Руанди, якщо вони подорожують до Великобританії без дозволу, через ескалацію урядових планів депортувати подорожуючих через Ла-Манш у пошуках притулку.

Daily Express – “Борис Джонсон: Британські війська можуть допомогти вивозити зерно з України”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Британія4

Британські війська можуть допомогти у глобальних зусиллях із вивезення мільйонів тонн зерна з України, припустив Борис Джонсон. Він сказав, що Великобританія готова допомогти в операціях із розмінування біля південного узбережжя України. Великобританія також може запропонувати страхування суден для перевезення мільйонів тонн зерна, що застрягли в країні.

The Courier – “Від втечі з-під бомб до захоплюючого Данді” (Данді – четверте за розміром місто в Шотландії – ред.).

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Британія5

Українські артисти цирку, які виступали в Данді, згадали момент, коли вночі почули вибухи і були змушені тікати з дому.

Італія

Corriere della Sera – «Зелене світло – кандидатурі Києва та Молдови. Зеленський: майбутнє починається Байден оголошує про нову військову допомогу».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Італія

Міністр Кулеба каже: “Зброя забезпечує дипломатичний шлях”.

«Путін відправляє етнічні меншини вмирати».

La Repubblica – “ЄС, відновлення газу”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Італія2

Рим та Париж пропонують план допомоги щодо протидії збільшенню енергоносіїв та спеціальний саміт у липні. Прем’єр наполягає: нам потрібна стеля цін. Союз запускає нові постачання зброї до Києва. «27 країн кажуть «так» Україні та Молдові. Зеленський: Італія на нашому боці».

La Stampa – «ЄС, двері для України відчинені»

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Італія3

Il Fatto Quotidiano – «Папа Римський: «Досить зброї».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Італія4

«Нехай кинуть зброю, настало місце для переговорів»: звернення Папи Франциска в день, коли Україна отримає першу партію американських ракетних установок «Хімарс».

Говорячи про «улюблену та змучену Україну», понтифік каже: «Ми повернулися в драму Каїна та Авеля… Ми бажаємо, щоб виповнилося швидше пророцтво Ісаї про мир: щоб один народ не піднімав більше руки своєї на інший народ, щоб мечі стали плугами, а списи серпами… Натомість, здається, все йде у зворотному напрямку… Ми не перестаємо молитися і працювати, щоб шляхи світу знайшли місце у джунглях конфліктів».

Київ стривожений вже оприлюдненою новиною про те, що Росія має намір організувати 11 вересня референдум щодо створення сепаратистських республік у Херсоні та Запоріжжі, присвячений місцевим виборам на кількох територіях Росії.

Австрія

Der Standard – “ЄС в українському прапорі”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Австрія

Підпис під фото: «Перед Європарламентом розгорнуть величезний український прапор із прапорами країн ЄС».

Колонка: “Гевесслер (міністр клімату) розглядає газовий бонус”.

Газова криза в Європі досягає апогею після того, як Росія припинила постачання. Наразі готуються плани, як заощадити газ в Австрії восени, коли споживання збільшиться. Під час стандартного обговорення міністр клімату Леонор Гевесслер заявила, що її міністерство вивчає ідею дослідницького інституту Wifo щодо фінансової винагороди домогосподарств, які заощаджують газ. Проте домогосподарства, які раніше були дуже марнотратними, не мають бути винагороджені.

Колонка: «Немає прогресу на саміті Західних Балкан щодо вступу до ЄС Албанії та Північної Македонії».

Kleine Zeitung – «ЄС вирішує статус кандидата для України та Молдови, але розчаровує країни Західних Балкан».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Австрія2

Бельгія

De Morgen – «Війна в Україні: «Бельгія все більше перебуває на околиці»

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Бельгія

Німеччина активує фазу тривоги “Зрозуміло: у нас газова криза”.

Військовий експерт Роджер Хаусен “Фінал повністю готується у Вашингтоні”

Боснія і Герцеговина

Oslobodjenje – «Словіння та Австрія за БіГ».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Боснія та Герцеговина

Європарламент переважною більшістю голосів проголосував за негайне схвалення кандидатури на членство у Євросоюзі України, Молдови, а також Грузії, коли уряд там виконає певні умови.

У резолюції Європейського парламенту також згадуються Західні Балкани: «Щоб зберегти довіру до процесу розширення ЄС та забезпечити його перетворювальну силу, необхідно зберегти давню відданість Західним Балканам та їхні паралельні шляхи мають продовжуватися».

Франція

Le Figaro – “Втративши російський газ, Європа повертається до вугілля”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Франція

Зіткнувшись із падінням поставок від «Газпрому», міністр економіки закликає німців скоротити споживання.

Газова криза також пожвавила ядерні дебати. Міністр фінансів, ліберал Крістіан Лінднер, хоче обговорити продовження терміну експлуатації трьох останніх реакторів, що все ще працюють, що забезпечують близько 5% німецької електроенергії.

Стаття: Останній голос опозиції хоче бути почутим. Незважаючи на репресії, ця жменька опозиції хоче залишитися в країні і бути почутою.

Колонка: «Браво, пані Меркель!»

У Німеччині поспіхом вони знову запалюють і запускають старі вугільні електростанції на повній швидкості, готуючи розум людей до заходів щодо нормування.

Нідерланди

AD – «Україна посідає місце у залі очікування ЄС». Бажання цих демонстрантів у Брюсселі вчора почули: Україна тепер кандидат у члени ЄС поряд із Молдовою. Президент України Володимир Зеленський говорить про «унікальне історичне рішення».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Нідерланди

Trouw – Членство в ЄС не вигідне Україні. Дозвіл України та Молдови стати кандидатами на членство у Європейському Союзі – це великий крок уперед та порожня оболонка.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Нідерланди2

Польща

Gazeta Wyborcza – «ЄС відкривається на схід»

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Польща

Але коли ми справді збираємося це зробити? Статус кандидата для України – це лише початок. Змінюватись має не лише Україна, а й ЄС. І Польща.

Підпис під фото: «Жінка, яка втратила сина під час битви за «Азовсталь», дивиться на українські прапори, встановлені на знак жалоби за жертвами злочинної агресії Росії. Майдан Незалежності у Києві, 23 червня 2022 року».

Іспанія

La Vanguardia – «27 країн надають Україні статусу кандидата в Європейський Союз. Розчарування лідерів західнобалканських країн блокуванням процесів їхнього вступу».

“Уряд готується до російської кібератаки перед самітом НАТО в Мадриді”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Іспанія

АRA – “Війна в Європі”. Україна та Молдова вже офіційні кандидати на членство у ЄС. Німеччина б’є на сполох через дефіцит російського газу.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Іспанія2

El País – «Кандидатура України в ЄС отримала схвалення «Двадцяти семи».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Іспанія3

Лідери Євросоюзу визнали, що доля України пов’язана із долею блоку спільноти. На саміті у Брюсселі 27 країн вирішили надати найбільшу підтримку східному сусідові, надавши йому статус країни-кандидата до членів ЄС. Цей жест наповнений символізмом по відношенню до держави, зруйнованої війною після російського вторгнення, і є стартовим сигналом для дуже довгого та складного процесу, щоб стати повноправним членом сім’ї Союзу. Таке саме зізнання здобула і Молдова.

Косово

Koha Ditore – «Україна та Молдова набули статусу кандидата в Євросоюз».

Люксембург

Luxemburger Wort – «Надія для України та Молдови».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Люксембург

Швейцарія

Tages-Anzeiger – “Історичний момент”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Швейцаріяч

Ісландія

Morgunblaðið – «Історичний момент для європейських надій України».

Збільшуватиметься напруженість у відносинах ЄС та Росії.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Ісландія

Німеччина

Der Tagesspiegel – «ЄС робить Україну кандидатом на вступ». Президент Зеленський високо оцінює “історичне” рішення. Молдова також наближається до Європи.

Колонка: “Газ зараз дефіцитний товар”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Німеччина

FAZ – «Хабек очікує велике навантаження на споживачів через газову кризу». «Економічна атака Путіна на нас»

Стаття: “Шольц говорить про історичний саміт ЄС”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Німеччина2

Passauer Neue Presse – «Україна набуває статусу кандидата на членство в ЄС».

Підпис під фото: «На прес-конференції у Брюсселі президент Франції Еммануель Макрон (ліворуч), президент Ради ЄС Шарль Мішель та голова Комісії Урсула фон дер Ляєн оголосили, що Україна та Молдова тепер серед країн-кандидатів».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Німеччина3

Die Tageszeitung – «Через скорочення постачання газу з Росії федеральний уряд викликає другий етап свого плану дій у надзвичайних ситуаціях. Таким чином, дедалі ширше використання вугільних електростанцій наближається».

Підпис під фото: «Ви, мабуть, не оціните ініціативу федерального міністра економіки Роберта Хабека (Зелені): Активісти захисту навколишнього середовища з альянсу Ende Gelände під час акції у Лужицькому районі видобутку бурого вугілля, 2016 р.»

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Німеччина4

Ізраїль

The Jerusalem Post – «Зеленський: Ізраїль має приєднатися до міжнародного режиму санкції проти Росії».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Ізраїль

Ізраїль повинен приєднатися до режиму міжнародних санкцій проти росії і дозволити безвізовий в’їзд для біженців, які рятуються від агресії Москви, заявив президент України Володимир Зеленський студентам Єврейського університету в Єрусалимі під час спеціального відеозвернення.

Індія

The Hindu – «БРІКС підтримує діалог між Росією та Україною».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Індія

Китай

China Daily – “БРІКС закликали до солідарності”.

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Китай

США

Arkansas Democrat Gazette – «Зброя та інше спорядження на допомогу США Україні».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, США

Сполучені Штати нададуть Україні військову допомогу на суму ще 450 мільйонів доларів, включно з деякими додатковими ракетними системами середньої дальності, щоб допомогти зупинити прогрес росії у війні.

Останній пакет включає чотири високомобільні артилерійські ракетні системи, кількість яких подвоїться. Усі чотири були попередньо встановлені в Європі, і навчання за цими системами вже відбулося.

Канада

National Post – «Заклик канадця: відправити в Україну зброю, а не більше за «сміття».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Канада

The Globe and Mail – «ЄС надає Україні статусу кандидата після тривалої боротьби»

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, Канада2

ОАЄ

Gulf News – «Україна робить крок до членства в ЄС, оскільки Росія посилює тиск на Донбасі».

Україна на перших шпальтах світових ЗМІ, ОАЕ

Одностайне схвалення України та Молдови як кандидатів на вступ до ЄС.

Підготував Сергій Чернявський

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: