Рекорд України встановив Балтський педагогічний коледж

Рекорд України встановив Балтський педагогічний коледж

Національне досягнення в номінації «Найбільша колекція тризубів, виконаних у креативних техніках» встановлено комунальним закладом «Балтський педагогічний фаховий коледж». Про це було оголошено 23 травня під час урочистого зібрання з нагоди завершення навчального року від імені Національного Реєстру Рекордів України.

Cертифікат вручено директору коледжа Сергію Іваннікову.

На виставці було представлено 119 креативних тризубів. Створили ці унікальні тризуби понад дев’яносто студентів закладу. Чотирнадцять робіт належать організаторці вернісажу Наталії Меленишеній.

– Я почала більше цікавитися українським мистецтвом, літературою, історією. Тому виникла ідея організації експозиції креативних тризубів, – розповідає пані Наталія.

Виставка тризубів у Балті

Однакових робіт на виставці не було – кожен учасник виготовив свій шедевр, прагнучи, щоб його тризуб не тільки передав духовну суть національного символу українців, а й сучасні відчуття його величі.

Автори використовували різні технології. Зокрема, аплікацію з воску, мушель, моху, стрічок, мережива, дисків, ґудзиків, блискіток, намистин; флоромозаїку з пшона, гороху; техніку стринг-арт (натягування ниток на цвяхи); витинанку, оригамі, мозаїку, колаж з фото; вишивання нитками; ліплення з гіпсу, солоного тіста тощо.

Виставка тризубів у Балті

Був серед робіт і тризуб, виконаний із клаптиків батьківської військової форми. Батько студентки сьогодні на передовій, і вона переконана, що тризуб, шитий з його старої форми, є оберегом як для родини, так і для всієї України.

Досягнення внесено до Реєстру Рекордів України в категорію «Колекції».

За всю історію існування педагогічного коледжу було вперше подано заявку на визнання Національного Рекорду України.

Свою перемогу колектив присвячує 95-й річниці з дня заснування закладу та Збройним Силам України.

Коли з’явилася перша згадка про тризуб

Перша письмова згадка про тризуб належить до Х століття: посли князя київського Ігоря під час укладання договору з візантійцями пред’явили печатки з відповідним символом.

19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті – знак Київської держави часів правління Володимира Великого.

Виставка тризубів у Балті
Виставка тризубів у Балті
Виставка тризубів у Балті

Читайте також: Художниця з Балти пише картини ручкою, олівцем та маркером

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції