Тарифи на світло: скільки платитимемо з 1 серпня?

Тарифи на світло: скільки платитимемо з 1 серпня?

З 1 червня, як відомо, в Україні змінилися тарифи на електроенергію. І замість 1,44 та 1,68 грн ми почали платити 2,64 грн за кіловат. Які тарифи готують українцям з 1 серпня та чи буде підвищення?

Який тариф на електрику діятиме у серпні?

З 1 серпня 2023 року тарифи на електроенергію в Україні не зміняться. І незалежно від споживання українці платитимуть по 2,64 грн/кВт-год.

Нагадаємо, раніше діяли два тарифи залежно від спожитої кількості світла: 1,44 гривні – до 250 кіловат щомісяця, 1,68 гривні – понад 250 кіловат щомісяця.

Згідно з постановою Кабміну №544 від 30 травня 2023 року, фіксована ціна 2,64 гривнi затверджена до 31 грудня поточного року.

Чи можна зменшити суми в платіжках за світло?

Звичайно, заощадити електроенергію можна, встановивши двофазний або трифазний лічильник. Але для цього знадобляться додаткові кошти. Водночас без шкоди для бюджету зменшити суми у платіжках допоможуть кілька простих порад:

  • старайтеся вимикати світло в кімнатах, де ви не знаходитесь;
  • періодично протирайте лампи, плафони та вікна – і світла буде набагато більше;
  • не ставте в холодильник теплі страви. Адже через це холодильнику доведеться витратити вдвічі більше енергії для їхнього охолодження. Не забувайте регулярно проводити розморожування холодильника. Якщо в морозилці або на стінках є лід, то енергоспоживання зростає на 15-20%;
  • в електрочайник наливайте стільки води, скільки вип’єте. Не потрібно кип’ятити повний чайник;
  • використовуйте пральні та посудомийні машини під час повного завантаження. При неповному завантаженні перевитрата електроенергії становить 15-20%.

 

Раніше ми розповідали, чи планується другий етап підвищення тарифів на електроенергію.

Ще матеріали на тему:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції