Так незвично і схоже на музей: чим приваблює старий одеський двір

Так незвично і схоже на музей: чим приваблює старий одеський двір

«Так незвично… І на музей схоже», – таку «оцінку» дають інколи цьому старому одеському дворику. Деякі, правду кажучи, думають інакше: «Трохи воно того… Занадто…». А двір все прикрашається і прикрашається, наче знов і знов намагається чимось здивувати. І це йому вдається.

Казковий будинок під номером один

Цей старий двір під номером один у дивному одеському Мукачівському провулку не може не здивувати. І повз нього просто так не пройдеш: обов’язково приверне до себе увагу.

Тут вам і чисто одеське привітання з Дюком, і всілякі звірята красуються і теж немов вітають. Перед тим обов’язково помилуйтеся дизайном ручки на воротах. А от якщо зайдете у сам двір, то побачите, як навіть старий кран (працює!) стає «експонатом» цього незвичного простору.

Одесский двор, вход
Одесский двор, украшения
Одесский двор, дверная ручка
Одесский двор, кран
Одесский двор, аисты

А далі починається казка. І навіть якщо ви вже тут були чи щось чули про цей двір, то, повірте, багато чого тут змінилось.

Ті «експонати» (наприклад, ворона на пні в оточенні інших «звірів»), що нещодавно перебували на вулиці, тепер перемістилися сюди, в цей казково-затишний двір.

Старий одеський двір: арт-інсталяції – на щастя

Все почалося з того, що житель цього будинку у Мукачівському провулку Ігор Красняк вирішив, що пора старий двір перетворити на щось незвичне. Разом з іншими жителями почав ці дивні роботи. Спочатку пошуткували встановленням «золотого» унітазу і батона; ворота отримали своє «оздоблення». Зараз унітаз став квітником.

Ну а потім з’являлась одна арт-інсталяція за іншою. І тут їх вже так багато, що око може щось й пропустити. Але є головна ідея: все, що бачите, принесе вам удачу.

Ця інсталяція двір охороняє, ця – для того, щоб бажання загадувати. Навіть Різдвяний куточок є, він захищений скляною огорожею. І не пропустіть оці будиночки щастя на стіні.

Одесский двор, арт-пространство
Двор-музей в Одессе
Одесский двор, домики счастья
Одесский двор, рыцарь на стене
Одесский двор, ворона
Одесский двор, Рождественский уголок

Взагалі, все тут так: кожна прикраса має свій особливій зміст. У кожної з неї є своя історія, своя добра прикмета та особливий сенс, який можна зрозуміти не відразу. А можна й просто пофантазувати. Бо ідея в цілому така: ви бачите не просто арт-об’єкти, які, здається, зажили якимось своїм життям і навіть зроблені на удачу, а й те, від чого захочеться посміхнутись.
Навіть якщо вам може здатися, що «якось все це… занадто»…

Одесский двор, вывеска
Одесский двор,
Одесский двор, растения
Одесский двор,
Одесский двор, Мукачевский переулок

Читайте також: Одеський арт-дворик на воєнному станi: роботи на стінах, трохи гумору та добрий старий пес.

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції