Смачний та безкоштовний хліб: як кафе на одеській Соборці перебудувало свою роботу у дні війни

Смачний та безкоштовний хліб: як кафе на одеській Соборці перебудувало свою роботу у дні війни

Кафе «Marie L’eclare» на одеській Соборній площі, 1… Одна назва чого варта – «Марі Еклер». Найніжніші тістечка за французькими рецептами. Нині не до еклерів. Та й кафе-ресторани у місті зачинені. А це кафе працює. Тільки випікають тут зараз не тістечка, не готують інші смаколики. У кафе тепер печуть хліб та булочки – для тих, хто в ці дні гостро їх потребує.

Працюємо над тим, що вміємо найкраще

Біля кафе стоять люди. Очікують на свіжовипечений хліб, а інші одесити приходять сюди, щоб зробити свій посильний внесок: хто – пачку борошна, хто – інші продукти для випічки. Сюди приїжджають волонтери по готову продукцію.

Двері, звичайно, зачинені. Стукаю. Адміністратор Василь Шевчук перевіряє мої документи, я спускаюся сходами, і вдихаю неповторний аромат свіжої випічки.

По ходу дізнаюся, що й адміністратор тепер теж став пекарем, як і ті працівники кафе, які тут працюють.

А трудяться тут над тим, що вміють найкраще. Абсолютно безкоштовно печуть хліб та булочки для дітлахів дитячих будинків, для тероборони, для незаможних, для багатодітних сімей.

– Керівництво нам дозволило використати приміщення та обладнання. Спочатку пекли з тих запасів, які ми залишалися. Тепер нам і звичайні одесити допомагають, і волонтери. Є інгредієнти – додаємо у булочки для дітей корицю, ваніль, джем. Для дітей ми ще й млинці печемо. А у хліб, який ми випікаємо, додаємо інші інгредієнти – для смаку та аромату, – розповідає Василь.

З посмішкою та добром

Хліб та булочки печуть позмінно, вдень та вночі. Роблять це на добровільній основі, звичайно ж, не отримуючи жодних грошей за свою працю.

Читайте також: Одеські обличчя війни: відклала книги та пішла в’язати мішки з піском

Обстановка на кухні – найоптимістичніша. На зміні я застала подружжя Рудь – Євгенія та Тетяну. Обидва посміхаються:

– Те, що ми зараз робимо, дуже потрібно людям, усім тепер нелегко, а безкоштовний свіжий хліб для тих, хто його потребує, булочки для дітей так зараз необхідні! – кажуть майстри-кондитери, які ще зовсім недавно творили кулінарні дива, чаклуючи над виготовленням найсмачніших тістечок та інших тонких страв для своїх відвідувачів.

Євген та Тетяна Рудь

Хлопці кажуть, що якщо ви в змозі допомогти з борошном, дріжджами, їх з радістю приймуть, оскільки тих, хто потребує їх сьогоднішньої продукції, досить багато. Якщо ж ви знаєте тих, кому потрібна допомога, але вони не можуть самостійно прийти, вони зможуть передати її вам. Для інформації звертайтесь за номером +380 (50) 625-70-49 (Василь).

…Покидаючи цю дивовижну одеську кав’ярню у військовому стані, від душі побажала:

– Нехай після нашої перемоги у вашому Marie L’eclare від відвідувачів відбою не буде!

Фото авторки

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції