Новини Одеси та Одеської області

Школи в Балтській громаді повертаються до звичної форми навчання (відео)

В Балтській громаді майже всі заклади освіти повернулися на звичайну денну форму навчання в одну зміну. Це стало можливим завдяки облаштуванню 43 захисних споруд та сховищ. Лише у двох школах навчання відбувається у дві зміни.

За даними соціологів, 55% українців вважають, що за рік в Україні значно погіршилася якість освіти через часткову руйнацію шкіл та вимушене дистанційне навчання.

Адже за таких умов якість освіти залежить від багатьох факторів. Зокрема, далеко не всі учні мають повноцінний доступ до інтернету та комп’ютерної техніки. Впливає й  відсутність прямого контролю з боку вчителя, у якого немає можливості прямо спостерігати за тим, як учень виконує завдання. Звідси й високі вимоги до самодисципліни школярів, котрі мають самостійно й вчасно виконувати домашні завдання. Зростає й навантаження на батьків, на яких переноситься чимала частина контролю за навчанням власних чад. Додайте сюди ще й психологічний дискомфорт, який відчувають школярі, позбавлені повноцінного спілкування з однолітками.  

Проте діти вимушені навчатися онлайн через відсутність укриттів у школах. Враховуючи, що цьому передували два роки пандемії, педагоги та батьки прагнули позбутися вимушеного дистанційного навчання.

Читайте також: Фейк чи правда: Подільська молодь вчиться захищати себе в інтернеті (відео)

У найбільшій за площею в області Балтській громаді освітні заклади одними з перших виявили готовність повернути своїх учнів за парти. За словами начальника відділу освіти Балтської міської ради Петра Кулика, майже всі школи зараз працюють в одну зміну. Кількість місць у захисних спорудах дозволяє це робити. Адже загалом були облаштовані 43 сховища. Лише у двох школах навчання відбувається у дві зміни: зранку сюди йдуть учні початкових класів, а потім — з 11-ї години – 5-9 класів, що дає можливість організувати повноцінний навчально-виховний процес. 

Як вдалося облаштувати укриття у навчальних закладах

До облаштування укриттів у навчальних закладах до міської влади підключилися й батьки учнів.

— Ми облаштували бомбосховище, де є питна вода, стенди, дошки, місця для відпочинку, туалет, інтернет. Все, щоб діти почувалися у безпеці, — каже Павло, батько учня першого класу Балтського ліцею №2.

Дуже непросто першачкам починати навчання з «дистанційки». Мати першокласника Катерина зізнається, що ледь дочекалася, аби її син переступив поріг класу і сів за справжню парту.

— Це дуже добре, особливо для першачків, адже їм потрібно приділяти багато уваги. І коли вчитель пояснює матеріал, це дає набагато кращий результат, ніж вдома – онлайн, — ділиться Катерина.

Хоча в ліцеї були готові прийняти всіх учнів з 1 вересня 2022 року, вона боялася відпустили сина на офлайн-навчання. Лише після Нового року зважилися. І якість навчання одразу покращилася.

Читайте також: Як вчителька молодших класів стала військовим психологом

— Батьки подивилися, переконалися в тому, що тут безпечно, і тепер у нас повністю вся школа переведена на очне навчання, — пояснила директорка Балтського ліцею №2 Лілія Доні. — Хоча проблеми все одно залишаються, зокрема, фінансові. Адже наразі урізана освітня субвенція. Але ми з розумінням ставимось до всіх викликів сьогодення і чекаємо на перемогу.

Не менше батьків поверненню дітей за парти радіють і вчителі. Особистий контакт з викладачем та іншими однолітками допомагає зберігати мотивацію та заохочує до активної участі в уроці. Школярі мають доступ до більш широкого спектра ресурсів та матеріалів, які можна використовувати під час роботи в класі.

— Під час наших уроків я можу бачити, як горять їхні очі, є зворотній зв’язок. Нам так набагато легше працювати, адже ми відчуваємо один одного і працюємо разом, — розповідає вчителька початкових класів Балтського ліцею №2 Лілія Гловацька. 

Отже, життя в регіоні триває і школи повертаються до звичайного режиму роботи навіть під час війни.

Людмила Шелих

Читайте також:

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції