Усі ми колись навчалися у школі, а після занять обов'язково «робили уроки», тобто виконували домашні завдання. Те саме роблять і наші діти. Але, виявляється, така практика прийнята далеко не у всіх: так, за кордоном вчителі часто не задають домашніх завдань, пояснюючи це тим, що такі завдання не допоможуть покращити успішність учнів.
Так, на думку американських педагогів, виконання завдання вдома не завжди корисне, адже переконливих доказів того, що домашня робота покращує успішність учнів, немає.
Дослідження показали, що у школярів молодших класів зв’язок між досягненнями та домашнім завданням відсутній взагалі, а для старших учнів вiн існує, але не сильний, і більше завдань не завжди призводить до більш високої оцінки.
Часто самі батьки закликають ставити їхнім дітям домашню роботу, аргументуючи це тим, що так вони можуть дізнатися, чому навчають їхню дитину. Проте це не єдиний спосіб, який допоможе показати рівень знань школяра.
На думку педагогів, батьки – перші вчителі дитини і вони не мають педагогічної освіти і не мають такого ж рівня знань. До того ж часто у дорослих існує думка, що якщо вони ходили до школи, то знають, як має проходити навчання.
«Ще одна причина, чому ми не даємо домашнє завдання додому – захисна. Наприклад, ми не хочемо, щоб батьки запроваджували традиційний алгоритм додавання з перегрупуванням до того, як вчителі не переконаються, що діти засвоїли матеріал, який вивчали у класі»,
– розповіла американська вчителька Кіммі Фінк.
А директор Центру дитячої психології Нової Англії та редактор дослідження про домашню роботу Стефан Дональдсон-Прессман назвав безліч доказів того, що домашні завдання негативно впливають на ставлення дітей до школи, їх оцінки, упевненість у собі, соціальні навички та якість життя.
Кіммі Фінк при цьому додала, що батькам, які потребують домашніх завдань для дітей, слід пам’ятати, що не всі сім’ї перебувають у такій ситуації, як і вони. Деякі батьки не працюють за графіком з 9 до 17, тому їм не вдається належним чином виконувати з дітьми завдання.
До того ж багато батьків не в захваті від того, що, приходячи додому після напруженого робочого дня, змушені ще боротися з дітьми за виконання домашнього завдання.
Замість того, щоб нервово виконувати домашні завдання з дітьми, західні педагоги радить корисно провести час із сім’єю. Так, батьки з дітьми можуть:
Як ви вважаєте, чи потрібно українським школам переймати такий досвід? Діліться своєю думкою у коментарях.
Ви також можете дізнатися:
Джерело: РБК-Україна
У п'ятницю, 4 квітня, очікується сонячна активність із К-індексом 5 (червоний рівень), що відповідає сильним… Read More
В Одесі можуть розпочати примусову евакуацію неправильно припаркованих авто вже у травні. Водіям доведеться сплачувати… Read More
Розвиток промислових квадрокоптерів тісно пов'язаний із зростанням потреби в ефективній та безпечній розвідці місцевості, інспекції… Read More
В Одесі після зимової консервації знову запрацював фонтан на Театральній площі біля Оперного театру. Його… Read More
Завтра, 4 квітня, в Одесі на Соборній площі розпочнеться демонтаж дитячого майданчика. Про це попереджає… Read More
У п'ятницю, 4 квітня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується відносно тепла погода… Read More