Новини Одеси та Одеської області

Що робити, якщо ви пошкодили родимку і з неї йде кров

Що робити, якщо ви пошкодили родимку і з неї йде кров

Давайте розберемося як довго гоїться пошкоджена родимка і чи варто хвилюватися, якщо родимку зрізали або подряпали до крові.

Що робити, якщо з родимки пішла кров

Таке трапляється досить часто. Якщо подряпати, зрізати чи розчесати родимку, вона, швидше за все, кровоточитиме. Травма в районі родимки відбувається через пошкодження шкіри поряд або під нею.

Стаття на тему: Правда і міфи про родимках

У родимок хороше кровопостачання. Саме тому навіть легка подряпина може призвести до кровотечі. Це буває досить болісно, а іноді кров довго не зупиняється.

Чому йде кров із родимки?

Як зупинити кров з родимки

Найчастіше кровотеча з родимки йде повільним струмком і не загрожує життю людини. Зупинити кров можна за 5-7 хвилин. Перш ніж братися до дій, ретельно вимийте руки, щоб не занести інфекцію.

Щоб зупинити кров, виконайте такі кроки:

  • Візьміть ватяний диск або шматок чистої марлі зі спиртом
  • Злегка натисніть на уражену ділянку, щоб зупинити кровотечу
  • Зробіть пов’язку або заклейте пластиром
  • Якщо родимка продовжує кровоточити, обов’язково зверніться до лікаря

У дослідному центрі Клініка Майо вважають, що відвідування лікаря необхідне, тому що кровоточива родимка в деяких випадках може вказувати на рак шкіри. Це не обов’язково так, але лікарі зазвичай направляють пацієнтів на дослідження родимки.

Читайте також: Як вберегти себе від раку шкіри?

Що робити при пошкодженні родимки

Пошкодження родимки що робити. Травма на родимці особливих наслідків мало буває. Але якщо біль довгий час не минає, а кров з’являється навіть при легкому натисканні, це привід для занепокоєння. Вчені поки не знають, чому деякі родимки стають злоякісними й призводять до раку шкіри. Прямого зв’язку між травмою родимки та появою раку шкіри не зафіксовано.

Якщо родимка знаходиться у відкритому місці і часто схильна до травматизму, то її краще видалити. Робити це можна у будь-якому віці, але лише після консультації з лікарем. Видалення родимки це не косметична процедура — матеріал потрібно буде відправити на дослідження, щоби переконатися в його доброякісності.

Чим обробити пошкоджену родимку

Залежно від ступеня пошкодження може бути досить простих домашніх засобів. А також у деяких випадках може знадобитися професійне лікування у дерматолога чи онколога.

Якщо пошкодження родимки було спричинене травмою, можна використовувати антисептичний засіб, такий як перекис водню або йод, щоб запобігти інфекції. Щоб зупинити кров із пошкодженої родимки, рекомендується накласти на неї стерильний бинт або компрес і звернутися до лікаря.

У будь-якому випадку, якщо у вас є сумніви чи побоювання, зверніться до лікаря або дерматолога для консультації та рекомендацій щодо лікування пошкодженої родимки.

Читайте також: Чи можна видаляти волосся, що росте з родимки?

Фото: Freepik, Shutterstock

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції