Новини Одеси та Одеської області

Що робити, якщо придбали неякісні продукти, — юрист

Що робити, якщо придбали неякісні продукти, — юрист

Некачественные или испорченные продукты иногда могут попадаться на прилавках торговых сетей. Их могли не заметить или забыть убрать, а также непорядочные продавцы специально подсовывают такой товар.

Такими продуктами можна отруїтися. Журналісти Одеського життя поспілкувалися з юристом Вікторією Гусаковою і дізналися що робити і як чинити, якщо таке сталося з вами.

Якщо зіпсований товар не завдав шкоди

Ви можете вимагати відшкодування. За законом України «Про основні принципи та вимоги щодо безпеки та якості харчових продуктів», споживачеві гарантується безпечне споживання продуктів.

Таким чином, якщо ви раптом придбали неякісний товар, то повинні вимагати відшкодування збитків залежно від ситуації.

Ви можете звернутися безпосередньо до магазину з письмовою заявою (зробивши собі копію), щоб вам замінили товар на якісний.

Якщо зіпсований товар завдав шкоди

Ваші збитки повинні відшкодувати. У статті 48 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» передбачено, що за порушення санітарного законодавства, що спричинило виникнення захворювань, отруєнь, тривалої чи тимчасової втрати працездатності, інвалідності чи смерті людей, винні зобов’язані відшкодувати збитки постраждалим.

Зберігайте документ (або зробіть копію) про встановлений діагноз і призначене лікування. Обов’язково зберігайте чеки ваших витрат на ліки, необхідні для відновлення здоров’я.

Зверніться до Держпродспоживслужби

Обов’язково зверніться зі скаргою до Головного управління Держпродспоживслужби, і докладно опишіть де і коли ви придбали неякісні та зіпсовані продукти.

Фахівці управління повинні провести позапланову перевірку місця, де ви придбали товар, та повідомити вас про результати.

Звертайтеся до суду

Якщо вирішити питання безпосередньо з продавцем не вдається — звертайтесь до суду.

Якщо ви захищаєте свої права як споживач, судовий збір ви не сплачуєте. Ви маєте право звернутися до суду з вимогою про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної здоров’ю через купівлю неякісного або зіпсованого товару.

Обов’язково надайте докази, що свідчать про пережиті неприємності. Можете залучити як бік у справі Головне управління Держспоживслужби за місцем вашого проживання.

Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини фізичних та душевних страждань, ступеня провини особи, яка завдала моральної шкоди, з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення. При визначенні розміру відшкодування моральної шкоди слід враховувати вимоги розумності та справедливості.

Рекомендації при купівлі товарів

  • завжди беріть фіскальний чек, щоб у вас були докази придбання товару;
  • старайтеся не купувати продукти на стихійних ринках;
  • якщо придбали певний товар на міському ринку — запам’ятайте це місце.

Вікторія Гусакова, юрист

Читайте також:  Як не потрапити на зіпсований продукт під час вимкнення світла

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: