В Одесі сталася знакова подія – комунальні служби ліквідували незаконний балкон з вагонки на фасаді історичного будинку. На додачу до цього власнику виписали ще й штраф.
Давайте розберемося як збільшити балкон за законом, щоб його не знесли, а вас не оштрафували.
Які норми щодо збільшення балкона в Україні?
Балкон можна збільшити на 30 сантиметрів без жодного дозволу. Будівельні норми (ДБН) допускають так званий знижувальний коефіцієнт для терас та балконів – 0,3. Це означає, що ви можете трохи збільшити загальну площу своєї квартири на законних підставах.
Якщо ви плануєте збільшити балкон більш ніж на 30 см, це вважається реконструкцією. У цьому разі слід отримати дозвіл та замовити проектну документацію.
Читайте також: В Одесі ліквідували балконний нахаббуд: він спотворював пам’ятку архітектури
Які потрібні документи для розширення балкона?
Насамперед вам буде потрібна згода сусідів поруч із вашим балконом. Якщо ви проігноруєте думку людей, то в майбутньому вони можуть подати до суду й вас зобов’яжуть повернути балкон до колишніх розмірів. За будівельними нормами, зміна фасаду в багатоквартирному будинку має бути системною, єдиною для всієї будівлі. Тому такі рішення приймають на зборах ОСББ або отримують довідку в ЖЕКу про те, що керуюча організація не проти.
Наступний крок – отримання містобудівних умов та обмежень у Департаменті архітектури. Це можна зробити в Центрі адмінпослуг на Косівській, 2д, — послуга безкоштовна. Вам потрібно буде подати заяву та такі документи:
- паспорт
- копія документа про право власності на квартиру
- геопідоснова (топографо-геодезичний план масштабом 1:2000)
- містобудівний розрахунок (основні параметри майбутнього балкона)
Геопідоснову ви можете замовити у комунального підприємства «Одеспроект». Вартість послуги – від 120 гривень. Містобудівний розрахунок можна замовити в більшості одеських БТІ.
Термін отримання містобудівних умов – 10 днів. Якщо ви плануєте збільшити балкон у будинку історичного фонду або культурної спадщини, то, найімовірніше, Департамент архітектури вам відмовить.
Читайте також: Одеські балкони в передчутті весни
Що робити після одержання містобудівних умов?
Настав час замовити проект вашого майбутнього балкона. Це зроблять у будь-якій проектній організації або БТІ. Ціна від 800 гривень.
Коли у вас на руках буде проект, можна приступати до монтажних робіт. Але перш ніж викликати майстрів, ви повинні офіційно повідомити про початок робіт. Це можна зробити на порталі Дія або в Центрі адмінпослуг. Вам будуть потрібні паспорт і код – послуга безкоштовна.
Після завершення реконструкції балкона потрібно буде оформити новий технічний паспорт у БТІ та подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації. Це можна зробити в Центрі адмінпослуг.
Завершальний етап – отримання витягу з реєстру з інформацією про збільшення загальної площі квартири.
Читайте також: Одесские фасады. Как бороться с кондиционерами и «царь-балконами»
Фото: RIA, Думська