Новини Одеси та Одеської області

Чи бути туристичному сезону в Одесі у 2022 році: думки одеських гідів

Чи бути туристичному сезону в Одесі у 2022 році: думки одеських гідів

Одеські гіди не люблять поняття «несезон в Одесі», тому період із травня по жовтень називають високим сезоном, а з листопада до квітня – низьким. Найкращі екскурсоводи працюють у будь-яку пору року, але, звичайно, завжди з нетерпінням чекають на теплі дні і можливість розповідати про Одесу буквально з ранку до ночі. До Всесвітнього дня екскурсовода ми зібрали кілька думок, які додадуть оптимізму всім нам.

Останні два роки видалися нелегкими для всіх жителів планети. Але особливо вдарило по сфері туризму. І якщо спочатку багато які гіди не могли уявити собі, як існувати в добу пандемії, то сьогодні сповнені нетерпіння вступити у високий сезон з новими планами, ідеями та екскурсіями. А ще вони всі дуже чекають на повернення пішохідного центру та допитливих гостей. Адже в Одесі стільки цікавого.

Куприй

Ганна Купрій, екскурсовод:

Чарівність нашої роботи в тому, що ніколи точно не знаєш, яким буде наступний сезон. Але завжди чекаєш на нього з нетерпінням. Особливо останній, не дуже простий для всіх час. Пандемія пробудила у наших людях інтерес до своєї країни. Напевно, ніколи раніше у нас не було так багато гостей з інших міст України, як в останні роки. Стрепенулися й одесити. Вони й раніше ходили на екскурсії, а тепер просто ставлять рекорди – хтось ходить на всі екскурсії до улюблених гідів, хтось відвідує всі поспіль авторські прогулянки (а їх у нас дуже багато!). Дедалі більше тих, хто активно освоює Бессарабію, Миколаївську та Херсонську області. Туристичний південь розвивається, і це тішить. Минулого літа знову підтяглися до Одеси іноземці, хотілося б, щоб і це літо не підвело).

Очікування від Одеси

Чого я чекаю? Дуже чекаю на відкриття культурного кластера на Одеському заводі шампанських вин. Це мега-проект, і компанія «Тудой-Сюдой», в якій я працюю, бере в ньому активну участь на правах партнера. Хочу, щоб знову повернули пішохідний центр, у трохи оновленому форматі. Хочу, щоб у місті нарешті з’явилося паркування для великих туристичних автобусів. Щоб тривали спільні проекти з Одеським художнім музеєм, Оперним театром, Науковою бібліотекою, Музеєм сучасного мистецтва, Зеленим театром та Театром на Чайній. Хочу, щоб Дерибасівська перестала бути «парком дешевих атракціонів» та повернула собі статус інтелігентної вулиці. У перспективі дуже хочу, щоб відреставрували Пасаж, закінчили відновлювати будинок Лібмана та дбайливо провели реставрацію будівлі Філармонії.
У новий сезон входжу з безліччю ідей: цікаві маршрути, незвичайні формати прогулянок, нові локації. Хотілося б, щоб Одесу перестали сприймати як «місто Мішки Япончика». У нас дивовижне, багатогранне, унікальне місто. Нам є про що розповідати та що показувати, і ми готові робити це із задоволенням.

Квятковская

Ганна Квятковська, екскурсовод:

Сезону бути! І він буде чудовим. Точно відмінним від інших, що показують кілька останніх сезонів. У той час, коли нам «увімкнули» перший карантин, здавалося б настав час складати крила, але ні… До нас поїхала вся Україна, абсолютно вся! До нас приїжджали навіть із тих областей, де у пішій доступності Західна Європа. І вони для себе вперше відкривали Одесу, і здебільшого були зачаровані нашим містом. Деякі компанії за одне літо до нас приїжджали по вісім разів! Минулий сезон був спокійнішим, але до нас почали повертатися гості з-за кордону, за якими ми дуже скучили.
І ось сезон 2022 року. Що він нам готує? Ну, по-перше, не варто применшувати значення прекрасної реклами нашого міста, зробленої шановним англійським виданням. Спасибі, святі люди! Одеса локально стає кращою, яскравий приклад тому – реконструкція бульвару Жванецького, освітлення Соборної площі, ремонт фасаду будинку Лібмана та підсвічування красивих будівель.

Очікування від Одеси:

Дуже чекаю на повернення пішохідного центру. Вже випробувано і показано на досвіді цілого сезону його доцільність. Завдяки цьому місто ніби зітхнуло на повні груди, одесити і гості відчули, що це місто належить їм, а не машинам, що гудять і виділяють гази.
Чекаю відкриття арт-простору на території Заводу шампанських вин. Нова локація на Французькому бульварі, напевно, стане дуже популярною не тільки у гостей міста, а й у одеситів. Чекаю на відкриття музею Жванецького, нехай не цього року, але чекаю з нетерпінням.
Ну, а поки що ми, екскурсоводи Одеси, прокладаємо нові маршрути та шукаємо нових концепцій. І робимо це для того, щоб у цікавій, яскравій та легкій формі ділитися своєю любов’ю до Одеси!

Бабич

Олександр Бабич, директор агенції екскурсій «Тудой-Сюдой», екскурсовод:

Минулий сезон я назвав би «Другий пандемійний» – все ще побоювалися їхати, але вже не настільки, щоб зовсім відмовитися від відпочинку біля моря. Безумовно, періодичні вльоти в чергову «червону зону» вдаряли по планах та ініціативах, але якось уже всі навчилися з цим співіснувати і навіть відпочивати, і веселитися. Минулого року у нас знову відновилися замовлення на квести та екскурсії з анімаціями, яких не було у 2020 році. Тішили численні поїздки у навколишні степи. Для мене степ – місце сили та натхнення. Тому я завжди із задоволенням відгукувався на будь-яку нову ідею і з насолодою кидався її реалізовувати. Дуже добре працювало все, в чому була присутня «винна складова». Все разом виходило у наших гідів дуже смачно.
У майбутньому сезоні, гадаю, збережеться той самий настрій і ті ж напрямки. Буде мир і буде сонце, їздитимемо в степ і питимемо вино. Будемо отримувати задоволення, закохуючи наших гостей в Україну та Одесу. Змінюватимемо форми продажу екскурсійного продукту і більше уваги приділятимемо правильному PR-у. Знаю, що продовжуватимемо співпрацю з Зеленим театром, Арт-простором на території Заводу шампанських вин, Одеським національним художнім музеєм, бібліотеками… Потім щось із нашими ВНЗ, насамперед, з університетами імені Ушинського та Мечникова (ми щороку організовуємо їм практику), і навіть зараз їхні студенти працюють з нами, а ще реалізовуватимемо кілька важливих для нас історичних проектів: «Одеський альбом» та «Місця скорботи Одеси», бо всі наші історичні дослідження тісно пов’язані з глибиною розуміння історії міста.
А ми із задоволенням погодимося з нашими екскурсоводами – буде сонце, мир. Щоб можна було їздити у степ і пити вино, гуляти містом та дізнаватися про Одесу ще й ще. Адже це місто настільки різнопланове, що може дивувати нас безперервно.


Забудова Одеси та охоронні зони: що не так із міським планом?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції