Новини Одеси та Одеської області

Ракетний удар в одеський «Тірас»: оповідання дівчини, яка дивом вижила

Ракетний удар в одеський «Тірас»: оповідання дівчини, яка дивом вижила

Могли б ми подумати, що в XXI столітті, напередодні найсвітлішого свята – Великодня, на Одесу нападуть варвари, як у найтемніші віки. Варварами нашого часу виявилися росіяни, які разом із нами вірять у одного Бога. Вони, як і ми, сповідують православ’я, але світле свято Воскресіння Господнього їх не зупинило: коли 23 квітня 2022 року Україна готувалася до Великодня, а в Єрусалимі зійшов Благодатний вогонь, російські війська запустили Одесою 7 бойових ракет. І, на наше велике горе, одна з них потрапила до житлового комплексу «Тірас», що призвело до людських жертв.
Серед тих, хто вижив, виявилася прекрасна дівчина Ольга Крупіна, якій дивом вдалося врятуватися. Про те, як вона пережила перші хвилини ракетного удару, дівчина розповіла «Одеському життю».

– Велике дякую за «порятунок» російськомовної українки! Порятунок від щастя, спокою, благополуччя… І моєї квартири. Дякую, що я дивом вибралася звідти (з будинку в житловому комплексі «Тірас», Ольга жила на 4-му поверсі – прим. ред.).

Ольга Крупіна та її собака

Можливо моя історія навчить тих, хто ігнорує тривогу. Якщо у вашому будинку є паркінг, спустіться туди! Не думайте, що правило двох стінок обов’язково допоможе у вашому випадку. Якщо ракета летить у ваш будинок та вибухає там, це правило більше не працює.

Нас уберіг випадок. Велике везіння. Зазвичай ми ховалися у коридорі або у ванній кімнаті. На цей раз я варила яйця на Великдень і була на кухні, а мій хлопець у кімнаті. Обидва біля вікон. Коли стався вибух, я впала на підлогу і побачила, що мого коридору більше немає. Моє взуття валяється в груді каміння, шафа зламана, а в двері в туалет розбито скло шматками каміння.

Лежачи на підлозі, я молилася, щоб не померти в муках. Я записала голосове близьким людям і повідомила, де моя квартира, якщо нас завалить.

Коли ми побачили пожежу в тамбурі, ми зрозуміли, що виходи два: стрибати у вікно або лізти через дірку над дверима у тамбур і молитися, щоб там був прохід на сходовий майданчик. Він був. Сусідні квартири горіли, скрізь був дим. Ми витягли собаку і два маленькі рюкзаки. Квартиру поруч із нами завалило вище за двері, там не було виходу. Інші квартири палали та сипалися. Ми повзли босоніж по груді каміння, завали були майже до стелі. Нас врятувало лише диво.

Обвали поряд з квартирою Ольги

Ще по темі: Ракетний удар по Одесі: як виглядає одна з квартир після обстрілу (відео)

– Чи є у вас травми чи поранення?

– Поранень і травм, дякувати Богу, немає. Тільки ноги порізала об завали, я була босоніж без шкарпеток, а хлопець у теплих шкарпетках, тому йому пощастило трохи більше у цьому плані.

– Міська влада вам пропонувала якусь допомогу?

– Що буде з нашою квартирою далі – незрозуміло. Ця квартира наших родичів зі США, ми кілька років орендували її і тільки збиралися викупити. Ні міськрада, ні держава поки що допомогу не пропонували. А там буде видно…

– Чи повернетеся ви з хлопцем у “Тірас”?

– Повернімося точно! Ну, а зараз просто моторошно навіть бачити цей будинок. Можливо, за тиждень. Але я люблю його дуже і зовсім їхати з нього не хочу, це вирішила для себе. А коли відбудують, викупимо нашу квартиру і житимемо там, сумую за нею дуже.

Квартира Ольги: до та після

– Як ви почуваєтеся зараз?

– Зараз уже краще, заспокоїлися. Перші два дні було пекло, як зомбі ходили.

Але зараз під час тривоги дуже нервуюсь, ми ще в приватному будинку знаходимося і тут ховатися ніде. З хлопцем і собакою один від одного не відходимо, боїмося розділитися…

Ми, якщо чесно, самі не усвідомили до кінця, що сталося… Просто це така вдача, якщо в такій ситуації взагалі може йтися про удачу…

Читайте також: Лера, Кіра та Людмила: в Одесі попрощалися із загиблою від російського ракетного удару сім’єю (фото)

Фото надані Ольгою Крупіною

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції