Новини Одеси та Одеської області

Засоби захисту рослин від шкідників

Засоби захисту рослин від шкідників

У 2018 році був зареєстрований продукт під назвою Verimark 200SC для використання у Польщі. Оскільки він був зареєстрований у другій половині року, продукт фізично надійшов на ринок на початку березня 2019 року, коли розпочався сезон вирощування у полі розсади хрестоцвітих овочів.

Хороші засоби захисту рослин цінуються садівниками дуже високо. Цей продукт призначений для використання при вирощуванні розсади хрестоцвітих овочів, за винятком китайської капусти та кольрабі.

Принцип дії препарату Verimark 200SC

Він містить нову активну речовину ціантраніліпрол з торговою назвою ціазипір, яка систематично діє на рослини. Продукт використовують для поливу розсади за 3 дні до посадки, він поглинається кореневою системою і таким чином поширюється на всю рослину. Після вживання соку з активною речовиною шкідники перестають харчуватися приблизно через 20 хвилин, що, у свою чергу, призводить до їхньої загибелі. Діюча речовина викликає збій у м’язовій системі комах.
Продукт слід застосовувати за 3 дні до висадки розсади у полі. Цей період дозволяє рослині добре засвоїти діючу речовину. Після нанесення 15 мл засобу на 1000 саджанців, його слід двічі обережно змити з листя оброблених рослин, щоб дістатися кореневого грудки, оскільки препарат засвоюється лише кореневою системою рослини. Перед використанням Verimark ґрунт у горщиках повинен бути вологим. Занадто сухий субстрат не буде добре вбирати препарат, і значна частина може пройти через кореневу кулю, випливаючи з горщиків.
Після використання продукту розсаду не слід поливати протягом щонайменше 12-24 годин або поливати дуже економно. Рясний полив може призвести до вимивання активної речовини з горщика, і препарат не засвоюється кореневою системою.

Період захисної дії

Це досить складний у використанні продукт. Його ефективність гарантується тільки при рівномірному внесенні на площу, зайняту певною кількістю рослин, та засвоєння кореневою системою.

захист рослин від шкідників

Підготовлений таким чином саджанець буде захищений від багатьох шкідників приблизно на 4-6 тижнів. Препарат Verimark діє на капустяного клопа, білокрилку, попелиці, а також на гусениць метеликів.

На етикетці продукту зазначено, що активна речовина діє протягом 14 днів з моменту нанесення, але спостереження фермерів підтверджують, що рослини добре захищені протягом як мінімум 4 тижнів після застосування Verimark.
Щоб впливати на шкідників, продукт має бути поглинений личинками комах. Тому личинки повинні почати харчуватися після вилуплення. Через кілька хвилин після прийому речовини, що діє, їх м’язи паралізуються, і шкідники перестають харчуватися. Через недостатнє вживання їжі личинки капустяних шкідників змінюють колір і стають практично прозорими.
Однак важливо пам’ятати, що Verimark не вічний. З цієї причини слід ретельно контролювати пастки на полях хрестоцвітих овочів, і у разі великої кількості виловлених шкідників наприкінці активності ціазипіру слід ухвалити рішення щодо подальшого захисту.

Але більшість фермерів не ставить пастки на своїх полях і, на жаль, не знає, наскільки шкідник небезпечний. Прокидаються вони лише тоді, коли личинки з’їдають усю кореневу систему та рослини починають в’янути. На жаль, робити будь-які дії в такому разі пізно. Сіянці пізніших термінів посадки, особливо з початку травня, також будуть захищені від інших шкідників, таких як білокрилка та хрестоцвіта моль, що з’являються наприкінці травня та червні.

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: