Використання холодильних камер настільки широке, що вони існують різних видів, розмірі та навіть форм. Причому вони поширені в звичайному побутовому використанні, а також для зберігання продукції на підприємствах різних промисловостей.
Найкращі установки для охолодження та заморожування продукції у будь-яких масштабах пропонує компанія “Frios”. На сайті цієї фірми є багато різних установок, у тому числі і промисловий чілер для охолодження води, який використовують для зберігання та заморожування рідин різних видів. Що стосується холодильних камер, то в них може відбуватись зберігання таких продуктів:
- продукції, у якої невеликий термін придатності;
- заморожених продуктів;
- м’яса;
- ліків;
- матеріалів машинобудівної та добувної промисловості.
Види холодильних камери
Холодильні камери бувають різні, тому є кілька класифікацій їх за різними критеріями:
- За об’ємом внутрішньої частини камери.
- За можливим режимом температур.
- За методом збирання елементів ззовні та всередині.
- За сферою застосування (побутові або промислові).
- За типом покриття камери всередині.
Класифікація за методом збирання конструкції
За цим критерієм промислові холодильні камери діляться на такі види:
- камера, яка стоїть стаціонарно – вона продається вже у зібраному вигляді та не потребує додаткових дій, крім стандартної установки. При встановленні вона стає частиною робочої зони приміщення;
- збірний варіант – цей варіант зручний тим, що його можна комфортно переміщати в різні місця у зібраному вигляді та збирати там, де це потрібно.
Особливості корпусу холодильних камер
Елементи для охолодження продукції знаходяться поблизу холодильної камери, випарники стоять під стелею. Завдяки цьому конденсат стікає в піддон. У холодильних камерах завжди є світло всередині, щоб можна було легко орієнтуватись у просторі.
Корпус холодильної камери складається з таких блоків:
- Двері з панелей, стіни та підлога – з зовнішньої сторони вони мають оббивку з алюмінію для теплоізоляції.
- Блок для кріплення дверей та отвір для розміщення дверей.
- Елементи по кутках за допомогою яких з’єднуються панелі.
Види камер за режимом температур
За режимом температур, який може бути у цих приладах, їх поділяють на такі види:
- експериментальні – ті, що мають температуру всередині до вісімдесяти градусів;
- камери для проведення шокової заморозки – дозволяють максимально якісно заморозити продукти, щоб зберегти їхні смакові якості та зовнішній вигляд. Температура в них тримається в районі сорока градусів;
- низькотемпературні промислові камери для заморожування – саме в них проводиться збереження продукції в супермаркетах та магазинах, на складах та в інших промислових підприємствах;
- промислові холодильні камери з середньотемпературним режимом – у таких приладах добре зберігати лікарські та фармацевтичні препарати та іншу охолоджену продукцію. Часто можна побачити в медичних закладах, невеликих магазинах та кафе.