Новини Одеси та Одеської області

День в Одесі: чим запам’ятався архітектор Лев Влодек

День в Одесі: чим запам’ятався архітектор Лев Влодек

Сьогодні, 13 жовтня, виповнюється 180 років від дня народження одного з найвідоміших архітекторів Одеси Лева Влодека. Він був автором найкрасивіших і багато декорованих будівель, завдяки яким місто і набуло свого неповторного вигляду.

Лев Влодек народився у дворянській родині у Київській губернії, а своє дитинство провів у Житомирі. Після гімназії він закінчив Петербурзьке будівельне училище і був направлений на роботу до Одеського будівельного комітету, який на той час переживав серйозну кризу.

Спочатку Влодек був помічником міського архітектора, потім працював в Управлінні головного інженера новоросійських комерційних портів, став одним із перших членів Товариства інженерів та архітекторів. В Одесі він керував двома заводами, де провів велику серію експериментів щодо вивчення властивостей бетонних масивів у різних умовах.

Завдяки цьому архітектор згодом з успіхом впроваджував у свої проекти «новомодний» бетон та армовані конструкції. Вони, зокрема, були використані під час закладення фундаментів готелів «Пасаж» та «Велика Московська», римо-католицького собору. За проектом Лева Влодека було збудовано один із найвідоміших будинків в історичній частині міста — «будинок з атлантами», а також цирк Санценбахера та Тюремний замок.

Одеський Пасаж

Одеський Пасаж

З 1871 по 1915 рік Лев Влодек обіймав посаду архітектора при одеському градоначальнику. Архітектор здійснював технічний нагляд за будівництвом багатьох одеських будівель, зокрема, на Молдаванці. Загалом він брав участь у проектуванні та будівництві понад 60 одеських будівель цивільного та житлового призначення.

Точна дата смерті Лева Влодека невідома. Історики архітектури сходяться на тому, що він пішов із життя не пізніше 1919 року. Його поховали в Одесі на Першому Християнському цвинтарі, проте його могила не збереглася.

Ірина Сорокіна
Джерела: grad.ua, odessa-memory.info

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: