Новини Одеси та Одеської області

Стрес у кота на тлі війни: як допомогти улюбленцю

Стрес у кота на тлі війни: як допомогти улюбленцю

На тлі воєнних дій в Україні страждають не лише люди, а й домашні тварини. Тому необхідно приділяти увагу вихованцю, щоб мінімізувати наслідки стресу. Відстежити поведінку кота, виявити наявність стресового стану та допомогти йому – основне завдання господаря. Як це зробити, розкажемо у статті.

Спостерігаємо за котом

Тварина, яка безперервно знаходиться поруч із подразником — вибухами, гулом, іншими гучними звуками, може поринути у стан стресу. Про те, що у кота настав прикордонний стан, свідчать такі симптоми:

  1. вигризання хутра, часте вилизування;
  2. пушіння вовни;
  3. високий рівень чутливості до інших побутових різких звуків або дотиків;
  4. безконтрольне вживання їжі або відмова від неї;
  5. неспокійна поведінка, спроба сховатися;
  6. тремор кінцівок;
  7. справлення потреби в інших, незвичних для тваринного місцях.

У всіх цих випадках вихованцю необхідна ваша допомога. А іноді й звернення до зооспеціаліста.

Медикаментозна підтримка

На тлі стресу організм тварини зазнає інтенсивних навантажень. Тому слід проконсультуватися із ветеринаром, підібрати надійний заспокійливий препарат. Фахівець призначає лікарські засоби із групи ветеринарних або в крайньому випадку пропонує давати вихованцю звичайну Валеріану. Її бажано купувати у краплях. Почніть із 5 крапель на 30 мл води. Ввести препарат в ротову порожнину коту можна за допомогою шприца без голки. Періодичність прийому препарату також необхідно обговорити з ветеринаром навіть у телефонному режимі. Також буде потрібна підтримка організму вихованця. У цьому випадку знадобляться вітаміни для кішок для підвищення імунітету, пивні дріжджі з різними мінеральними добавками.

Як поводитися зі стресуючим тваринам

Якщо починається повітряна тривога, чути шум і інші гучні звуки, необхідно дати коту можливість сховатися. Облаштуйте вдома затишне місце, куди кіт зможе йти. Бажано, щоб це була коробка або полиця у шафі, що максимально перекриває звуки. Намагайтеся не вистачати вихованця на руки. Так він може вважати, що є справжня загроза. Натомість зооспеціалісти рекомендують легко погладжувати та поплескувати вихованця з боків, спокійним голосом говорити, що все добре.

Закривайте вікна

Військові рекомендують прочиняти вікна хоча б на мікропровітрювання, щоб їх не зашкодило вибуховою хвилею у разі серйозної небезпеки. Але хоча б у тій кімнаті, де ховається вихованець, закрийте стулку. Нехай у приміщенні буде максимально тихо.

Намагайтеся не залишати кота одного надовго

Якщо доводиться йти на роботу або в інші справи, намагайтеся мінімізувати час відсутності будинку. Після роботи відразу повертайтеся додому та приділіть тварині достатньо свого часу. Візьміть на руки, обійміть, погладьте, скажіть, що все гаразд.

Порада: надягніть на вихованця нашийник з GPS. Його можна вибрати у МАУДАУ. У разі екстрених ситуацій, якщо кіт втече, ви можете швидко знайти його.


*на правах реклами

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції