Новини Одеси та Одеської області

Що робити, якщо протікає бойлер – перша допомога та причини

Що робити, якщо протікає бойлер – перша допомога та причини

Раптова течія – небезпечна ситуація, оскільки електричний пристрій може замкнути і навіть спровокувати пожежу. Помітивши це потрібно терміново відключити бойлер від мережі і візуально визначити, звідки саме тече вода. Первинний огляд допоможе описати проблему сантехніки під час виклику.

Основні причини протікання та методи ремонту

Не беріться за виправлення ситуації самостійно, якщо немає досвіду аналізу пристрою. Знадобляться спеціальні інструменти. Чи можна відремонтувати бойлер і як саме це залежить від причини протікання:

  • Деформований корпус – лист металу викривляється, якщо спочатку неправильно встановлено запобіжник. Через 3–6 місяців він ламається і також впливає на цілісність.
  • Заводський шлюб – отвір у конструкції. Відремонтувати це не вийде, доведеться повернути бойлеру виробнику.
  • Зламався ТЕН – накип вивів нагрівальний елемент з ладу. Разом із ним ламається й магнієвий стрижень.
  • Неправильно встановлено бойлер – тече кільце ущільнювача. Іноді рідина йде кріпильними болтами ТЕНу.
  • Зношене прокладання – гумовий прошарок на фланці втрачає еластичність і пропускає воду.

Якщо помічена текти збоку ємності, є шлюб у цілісності корпусу – доведеться купувати новий бойлер або міняти у виробника за гарантією. Течія по кріпильних болтах Тена теж не ремонтується – елемент або вийшов з ладу, або спочатку був встановлений неправильно. Важливо перестати користуватися пристроєм і відразу викликати майстра – враховуючи, що на нові бойлери вартість вища, ніж ремонт старих, краще виявити поломки раніше.

ремонт бойлера

Що робити у разі течі – перша допомога

Щоб не зашкодити проводці в будинку і не спровокувати замикання, вимкніть пристрій з розетки відразу, як виявили текти. Перевірте, чи не б’ється бойлер струмом – якщо так, не торкайтеся до приїзду майстра. Якщо залишкової електрики немає, спробуйте самостійно злити воду з бака – підключіть шланг до зливного отвору.

Якщо тече по заглушках, шлангах підведення та відведення води, потрібно терміново змінювати ТЕН. Це може зробити сантехніка або сервісний центр, якщо техніка на гарантії. Замінити ущільнювач та покращити з’єднання введення та виведення води з бойлером теж можна, не знімаючи бойлер зі стінки. В інших випадках поломки не виправляються ремонтом та вимагають заміни пристрою:

  • деформація;
  • тріщини, дірки;
  • заводський шлюб;
  • нещільні кріпильні болти.

Зварювання для ремонту використовувати не можна в жодному разі. Вона покоробить тонкі стінки всередині корпусу, і вже деформована ємність вимагатиме повної заміни.

Оцінюйте роботу бойлера раз на кілька днів, спостерігайте, як він нагріває воду. Навіть нові моделі можуть бути із шлюбом або неправильно встановлені. Вчасно помічена текти – гарантія того, що ніхто не зашкодить при використанні техніки.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції