У багатьох Одеса асоціюється виключно із відпочинком на пляжі. Почасти так і є, адже такого моря, сонця та золотого піску не знайти в жодному іншому місті. Але натомість наше місто гостинно зустрічає гостей у будь-яку пору року, бо йому є що розповісти про себе.
Які пляжі Одеси потрібно відвідати насамперед?
Літо – час відпусток. Тому саме у цей період Одесу відвідує найбільша кількість гостей. Але справжні гурмани в Одесі цінують оксамитовий сезон. Тут він чарівний та незабутній. Завжди можна приїхати на кілька днів або у вихідні, зняти будиночок на добу в Одесі недорого і відпочити, як кажуть, по максимуму. Погода у вересні приємніша, ніж влітку: вдень ще досить тепло, але вже не спекотно, а вечір завжди дарує приємну прохолоду.
Кожен пляж в Одесі має свою особливість. Наприклад:
- Пляж «Ланжерон» вважається одним із перших, що з’явилися в Одесі. Тут можна не лише добре відпочити, а й відвідати дельфінарій “Немо”. Подивитися захоплююче шоу з дельфінами та морськими котиками можна у будь-який день тижня. Також у дельфінарії можна замовити додаткові послуги: дайвінг, купання чи фото з дельфінами. А ще можна відвідати океанаріум «Немо», в якому зібрано найбільшу в місті колекцію морських тварин, риб, рептилій та амфібій.
На пляжі «Ланжерон» можна зробити ефектні фото біля арт-об’єкту «Будинок сонця». Скульптура є відчиненими дверима, через які можна спостерігати, як сонце встає над містом. - Пляж «Отрада» славиться своєю канатною дорогою. До моря можна спуститися пішки або ж покататися з вітерцем у вагончику канатною дорогою і помилуватися прекрасним видом на одеську затоку.
- Пляж «Аркадія» підійде тим, хто цінує не лише відпочинок на пляжі, а й любить відвідати нічні клуби. Саме на цьому пляжі розташована їх найбільша кількість.
Центр Одеси багатий на пам’ятки
Одеса привертає увагу туристів також своїми визначними пам’ятками. Їх дуже багато, але найголовніші, які запам’ятаються назавжди, можна побачити за один день, адже всі вони розташовані в самому серці Одеси.
Дерибасівська вулиця
Не можна сказати, що ви були в Одесі, якщо не прогулялися головною вулицею міста — Дерибасівською. Походжавши тут, неодмінно зайдіть у Міський сад, відвідайте Пасаж. Обов’язково знайдіть внутрішній дворик у Пасажі, який вже став новою визначною пам’яткою Одеси. Дворик нагадує собою вузький камінчик, який вимощений старовинними каменями. Там можна випити кави або міцніших напоїв, а можна просто прогулятися і зробити ефектні фото на найвужчій вуличці Одеси.
Приморський бульвар
Існує думка, що Приморський бульвар — найдовша вулиця в Одесі. Але це помилка. Довжина вулиці складає всього 500 м. І якщо ви прогуляєтеся бульваром – самі зможете в цьому переконатися. Приморський бульвар бере свій початок від будівлі міськради з білими колонами. Ліворуч бульвар забудований будинками, в яких за всіх часів проживала еліта Одеси. Праворуч від бульвару на схилах розташувалися Стамбульський та Грецький парки. На центральній частині Приморського бульвару знаходиться пам’ятник Дюку де Рішельє, а від пам’ятника до морського вокзалу втікають сходи Потьомкінських сходів.
Оперний театр
Одеський театр опери та балету вважається одним із найперших в Україні. Він відомий не лише своїми театральними сезонами, які завжди проходять із повним аншлагом, а й багатою архітектурою.
В Оперному театрі регулярно проводяться екскурсії: можна прогулятися театром та почути його історію, а також відвідати закулісся та музей театру, який розташований у приміщенні колишніх театральних кас. У музеї представлено понад 300 експонатів, серед яких є легендарні афіші, костюми героїв, елементи декорацій, старі фото.
Будинок з однією стіною
В Одесі також можна побачити знаменитий будинок з однією стіною. Насправді будинок має три стіни та збудований він у трикутній формі, оскільки на четверту стіну просто не вистачило грошей. Саме тому створюється ілюзія, що будинок має лише одну стіну.
Адреса: пров. Воронцовський, 4.
Шахський палац
Гуляючи Одесою обов’язково треба побачити цей палац. За своїм архітектурним рішенням він кардинально відрізняється від інших палаців Одеси. Зовнішній вигляд замку практично не змінився за 200 років існування. Але внутрішнє оздоблення замку відійшло в Лету. Там ви вже не побачите мармурових камінів та підлог, майстерно викладених паркетною дошкою. До наших днів збереглися лише парадні сходи та вестибюль.
Адреса: вул. Гоголя, 2
*на правах реклами