Від конструкції блендер залежить сфера експлуатації. Стаціонарний зручно використовувати на просторій кухні, у кроковій доступності холодильник із запасами. Занурювальний для експлуатації в умовах дефіциту вільного простору. Не потрібно морочитися зі зберіганням, тому що в розібраному вигляді кухонний девайс займає стільки ж місця, скільки і ручна картопля дрібниця або качалка.
Блендер “to go” – відмінний варіант для використання на ходу. Він виконаний у компактному форматі та не залежить від розетки, оскільки обладнаний власним акумулятором. Фітнес блендер із магазину https://www.moyo.ua/bt/tekhnika-dlya-kuhni/blendery/fitnes-blender/ — родич портативного. Також призначений для прихильників активного способу життя, але потребує підключення до розетки. Натомість замість чаші в нього — пляшка, яку можна зняти, закрити кришкою та взяти із собою куди завгодно.
На окрему увагу заслуговують блендери «2 в 1», які додатково виконують функції:
- Пароварки. Ідеальні для приготування домашнього дитячого харчування. Забезпечують попередню термічну обробку та подрібнення до однорідної консистенції.
- Суповарки. Користуються попитом серед прихильників здорового харчування. Дозволяють приготувати суп, задіявши мінімум посуду.
- Міксера. Обладнані знімними ножами, які можна замінити на віночок для збивання крему або замішування рідкого тіста.
Класифікація за призначенням
Виділяють блендери для домашнього використання та для професійної кухні. Основні відмінності:
- Потужність. Побутовим не потрібно переробляти продукти у величезних кількостях, тому їм оптимальна потужність до 1000 Вт. Професійні — потужніші, оскільки постійно зазнають навантажень
- Тривалість безперервного функціонування. Домашній подрібнювач потрібно час від часу вимикати, щоб двигун не згорів. Профі може працювати годинником.
- Захист. Моделі, призначені для комерційного використання, захищені від перегріву, стрибків напруги, влучення води під корпус, включення без чаші.
- Якість подрібнення. Домашні можуть залишати невеликі грудочки або фрагменти продуктів, для професійних завдань подрібнюють все до ідеальної консистенції.
- Вартість. Представлені за посиланням https://www.moyo.ua/bt/tekhnika-dlya-kuhni/blendery/professionalnyyi/ професійні блендери, у них складніша конструкція та більше можливостей, тому вартість вища за побутові.
Якщо в планах готувати нерегулярно, варто придбати занурювальний побутовий девайс з набором насадок, що знімаються, склянкою і міні-подрібнювачем. Щодня для великої родини — середньопотужний настільний з місткою чашею та багатою комплектацією. У функціональному плані він є кухонним комбайном, оскільки замінює багато приладів.
Для приготування їжі на замовлення доцільно придбати професійний блендер. Він допоможе покращити якість готових виробів та, завдяки цьому, розширити клієнтську базу.