Новини Одеси та Одеської області

Як навчитися читати англійською

Як навчитися читати англійською

Читання англійською дарує чудову можливість створити у своєму житті мовне середовище. Адже книжки – це не просто надруковані на папері літери. З їхніх сторінок ми ніби чуємо голос автора і спілкуємося з ним.

Розмовна мова, жарти, ідіоми – все це ми отримуємо через читання. Крім того, взявшись читати англійський текст, людина тренує зорову пам’ять. Він запам’ятовує як пишуть англійською слова, як побудована пропозиція, де ставляться розділові знаки. До того ж завдяки читанню можна значно розширити словниковий запас. Справді, книги — це надійні помічники у вивченні англійської.

Але чому виникає питання як читати англійською? Невже ця тема заслуговує на пильну увагу? Виявляється, вся річ в особливостях англійської мови. Наприклад, у німецькій як слова написані, так вони й вимовляються. А ось в інглиші все інакше тут потрібно знати, як правильно прочитати слово в тому чи іншому випадку. Однак, освоївши базові принципи, на яких побудована ця дивовижна мова, ви зможете довести навички читання до автоматизму. І чим більше буде практики, тим краще у вас виходитиме.

Читати англійською — знайомимося з алфавітом

Основа кожної мови – алфавіт. Тому, перш ніж вчитися читати англійською, варто познайомитися з абеткою. Для цього вивчіть:

 • Літери — здавалося б, так просто, але абетка це основа мови. Якщо ви навчаєте англійську з дитиною, допоможіть їй запам’ятати літери за допомогою легкої пісеньки https://youtu.be/75p-N9YKqNo. Подивившись ролик буквально кілька разів, малюк співатиме ці слова і вчитиме алфавіт.
 • Транскрипція – недостатньо просто запам’ятати як пишеться кожна буква. Потрібно знати, як вона вимовляється. Для цього існує транскрипція. Наприклад, залежно від ситуації, літера C читається як [s] чи [k]. А S як [s] або [z].
 • Дифтонги – це буквосполучення, які читаються як один звук. Яскравий приклад: Th(з), Sh(ш), Ph(ф), Ch(год), Ck(к).

Звичайно, в рамках однієї статті неможливо обговорити, як правильно вимовляються всі дифтонги, голосні та приголосні. На курсах англійської з нуля, які проводяться в My English World, на заняттях викладачі допомагають студентам поставити правильну вимову, у тому числі на заняттях англійська для дорослих онлайн. Це допомагає навчитися читати англійською швидко і грамотно.

Книги англійською – з чого почати

Щоб читання приносило задоволення, обирайте літературу, яка близька вам за інтересами:

 1. Казки та короткі оповідання — цей варіант підійде тим, хто тільки починає вивчати інглиш і хоче навчитися тому, як читати англійською. Можливо, у дитинстві у вас була улюблена книжка. Спробуйте знайти її у англійському виданні. Ідеальний варіант, щоб інгліш був мовою оригіналу. Ви будете здивовані, як дитячі книги збагатять ваше вивчення англійської мови. Щоб полегшити собі завдання, можете читати англійською з перекладом.
 2. Періодика та блоги – пошукайте в соцмережах блогерів, які пишуть на тему ваших захоплень чи хобі. Подорожі, кулінарія, риболовля, вирощування кімнатних рослин, свійські тварини, малювання — все, що завгодно, лише ця тема надихала вас на вивчення англійської. До речі, у такому разі додатковим бонусом буде отримання нової інформації, а саме англомовний контент містить величезну кількість сучасної актуальної інформації, яку не знайдеш в інших джерелах.
 3. Англійські книги з перекладом — якщо у вас вже є деяка лексична база, вибирайте об’ємніші книги, ніж казки та оповідання. Тоді ви зможете вчитися читати англійською та значно розширіть словниковий запас. Ось досить зручний сайт https://2books.su/books/the-picture-of-dorian-gray-oscar-wilde/. Тут можна читати книги англійською з перекладом як онлайн, так і завантаживши їх на свій пристрій.

Читаючи книгу, тримайте про всяк випадок під рукою словничок і блокнот, щоб записувати нові слова або вирази, які ви хотіли б запам’ятати.

Вимова — зможете навчитися читати англійською

Щоб навчитися тому, як правильно читати англійською, дуже важливо освоїти вимову побіжну. Для цього не обійтися без розмовної практики:

 • Читайте вголос — згодом у вас це виходитиме все краще і краще.
 • Відпрацьовуйте вимову дифтонгів — найкраще, щоб цей процес відбувався під контролем викладача. Як це можливо на практиці? Наприклад, у вільний час ви читаєте книгу, і у вас виробляються якісь навички вимови. На заняттях викладач це помітить, і якщо буде потрібна корекція, він дасть це знати.
 • Слухайте аудіокниги, стежачи за текстом — завдяки цьому ви зможете почути, як читати те чи інше слово англійською.
 • Вчіть скоромовки — чудова можливість навчитися читати англійською і відточити вимову до досконалості.
  • писати, щоб легко читати англійською

Згадайте, коли на парах ми вели конспекти, як краще запам’ятовувався матеріал. Вся річ у тому, що під час листа задіяно кілька видів пам’яті: ми фотографуємо очима, як пишеться слово. Коли ручка виводить літери, спрацьовує тактильна пам’ять. До того ж під час листа ми промовляємо текст про себе. Все це допомагає запам’ятати слова та навчитися тому, як правильно читати англійською.

Що можна писати, щоб покращити навички читання?

 1. Соцмережі — переписуйтесь у месенджерах і ведіть свою сторінку англійською.
 2. Особисті нотатки — робіть їх у смартфоні або на паперових наклейках.
 3. Ведення щоденника — чудовий спосіб як правильно читати англійською. Адже ви не тільки викладете свої думки, але й зможете з часом їх перечитувати та відслідковувати свій прогрес.

У школі My English World читанню приділяється гідна увага, адже це один із аспектів у вивченні мови, навіть на курсі “розмовна англійська онлайн” (посилання https://myenglishworld.pro/ online/razgovornyiy-angliyskiy-onlayn). Щоб навчати читати англійською мовою, ми використовуємо сучасні підручники, в яких відображені останні тенденції мови. Завітайте до пробного уроку онлайн і переконайтеся самі, що варто довірити свою освіту професіоналам!

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: