Новини Одеси та Одеської області

Професії в тренді: продюсер онлайн-курсів. Хто це?

Професії в тренді: продюсер онлайн-курсів. Хто це?

Навіщо потрібні продюсери в онлайн-освіті? Що вони там продюсують та яким чином заробляють?

Давайте подивимося, що це за професія й наскільки вона перспективна.

Що роблять продюсери онлайн-курсів?

Продюсери запускають освітні продукти. Вони знаходять експерта або блогера і просувають його послуги. У Instagram та YouTube величезна кількість курсів зі схуднення, інвестування, технік продажів та іноземних мов. Основне завдання продюсера – зробити такі курси прибутковими.

Що роблять продюсери онлайн-курсів?

Продюсер поєднує обов’язки арт-директора та маркетолога. Тут все як у шоубізнесі — треба знайти талант і зробити його впізнаваним. Люди готові платити за навчання, якщо довіряють експерту. Що більше він відомий, то вищі можуть бути ціни.

Які навички потрібні для продюсування онлайн-курсів?

Продюсер – це командний гравець. Щоб запустити комерційно успішний онлайн-курс, слід підготувати сайт, налаштувати рекламу в соцмережах, затвердити дизайн та маркетингову стратегію, записати вебінари, організувати онлайн-трансляції. Продюсер координує всіх учасників робочої групи та керує створенням курсу. Вся відповідальність лягає на його плечі, тому без управлінських навичок не обійтися.

Які навички потрібні для продюсування онлайн-курсів?

Продюсер мусить розбиратися в сучасних освітніх методиках, розуміти, що таке сторітелінг і гейміфікація. Часто саме продюсери повністю розробляють онлайн-курс, а експерти вже дотримуються вказівок. Це як у кінематографі, де за продюсером може бути останнє слово або право на фінальний монтаж сцен.

Читайте також: Кто такой сторителлер?

Скільки заробляють продюсери онлайн-курсів?

Зарплати продюсерів-початківців починаються від 20 тисяч гривень. Здебільшого це робота на агенції та в IT-компаніях. Роботодавці на сайті work.ua хочуть бачити людину, яка вміє вести одночасно кілька проєктів.

Продюсер також може працювати з авторами онлайн-курсів безпосередньо. Гонорар ділять залежно від домовленостей:

  • відсоток від прибутку
  • доходи та витрати 50/50
  • фіксована сума

Скільки заробляють продюсери онлайн-курсів?

Продюсерам часто доводиться брати на себе витрати на запуск онлайн-курсів. Якщо продюсер працює безпосередньо з еспертом, без агентства, то знадобляться кошти або підтримка спонсорів. Слід прораховувати ризики та складати бізнес-план.

Як стати продюсером онлайн-курсів?

До сфери продюсування приходять маркетологи і менеджери проектів. Якщо людина розуміє, що таке бізнес-аналітика і вміє працювати з людьми, агенції охоче беруть таких фахівців на роботу.

Багато онлайн-школ та академій пропонують пройти курси продюсерів. Там вчать проєктувати навчальні програми та розраховувати економічну модель: як монетизувати проєкт, як встановлювати ціни, як планувати витрати. Окремим блоком іде керування персоналом. Вартість навчання на продюсера розпочинається від 2500 гривень за два тижні. Що більше освітніх блоків, то дорожчим буде курс.


Читайте також: Кто такие YouTube-продюсеры и чем они занимаются?

Фото: Pexels

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: