Новини Одеси та Одеської області

Прибираємо новорічну ялинку: коли і як це зробити правильно

Прибираємо новорічну ялинку: коли і як це зробити правильно

Хоч би якими були гарні новорічні та різдвяні свята, але врешті-решт і вони виходять на фінішну пряму. І ось уже настає час прощатися з красунею-ялинкою і знімати святковий декор… Але багато хто, бажаючи продовжити новорічний настрій, не поспішає позбавлятися ялинки. Чи правильно це? І чому цей процес краще не затягувати?

Коли краще прибирати новорічну ялинку

Згідно з церковними настановами, новорічну ялинку рекомендувалося прибирати до святкування Хрещення. Це було спрямовано на створення ритуалу в будинку після новорічних свят.

А ось з погляду фен-шуя, новорічний атрибут слід було забрати близько тижня після нового року за китайським календарем, що в нашому календарі відповідає приблизно 10 лютого. Однак, якщо ялинка починає втрачати свою привабливість і свіжість, краще її прибрати раніше, щоб уникнути негативного впливу на будинок та здоров’я. Але ця порада стосується насамперед живого дерева, а якщо у вас штучна ялинка, то можна й не поспішати.

Раніше ми розповідали, як продовжити життя новорічної ялинки

Загалом вибір часу для видалення новорічної ялинки може залежати від багатьох факторів – вірувань та традицій, прийнятих у конкретній родині, і навіть від погодних умов. Але оптимальним часом все ж таки вважається середина січня: так ви і збережете святковий настрій на початку нового року, але й не затягнете процес.

Стали відчувати себе погано? Заберіть ялинку!

Якщо ви віддаєте перевагу живим ялинкам, то після свят все ж таки не слід затягувати з тим, щоб якнайшвидше винести її з дому.

Вся справа в тому, що через три тижні, як ви поставили в будинку ялинку, в ній може завестися пиловий кліщ або з’явитися грибок, який може становити велику небезпеку для дітей, алергіків та домашніх тварин.

Тому, якщо ви помітили, що у вас або у ваших близьких з’явилася сверблячка в носоглотці, чхання та нежить, то це привід задуматися, що причина може бути якраз у ялинці.

Також потрібно негайно приступити до збирання ялинки, якщо вас стривожив вид дерева. Якщо голки пожовтіли і почали обсипатися, потрібно негайно знімати іграшки і виносити з дому дерево.

Є й народні повір’я, які говорять про те, що новорічну ялинку час розбирати та прибирати. Одна з них говорить про те, що якщо голки на ялинці більше не зелені, а коричневі, то це перший сигнал того, що все погане тепер увібрало в себе дерево і його потрібно позбутися.

Ще одне народне спостереження: зверніть увагу на ствол дерева. Якщо в стовбурі з’явилися тріщини, настав час терміново виносити дерево на звалище.

Як прибрати ялинку правильно

Почніть з прикрас, обережно знімаючи з ялинки іграшки та гірлянди. Потім акуратно зніміть ялинкові голки, використовуючи для цього пилосос або спеціальну щітку.

Перед виносом з будинку оберніть ялинку, щоб зменшити розсип голок.

Ви також можете дізнатися: Прибирання замість тренування: як схуднути, наводячи чистоту в будинку

Що стосується решти новорічного декору, то якщо йдеться про різдвяні прикраси, їх рекомендується знімати в ті ж терміни, що й ялинку, тобто до середини січня. Однак, якщо ви створили новорічну атмосферу іншими засобами, наприклад, подушками, свічками або декоративними елементами, то можна керуватися своїм смаком і почекати потепління.

І, до речі, хто сказав, що барвиста віконна гірлянда, що створює затишок та піднімає настрій як вам, так і оточуючим, це виключно новорічний атрибут?..

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції