Новини Одеси та Одеської області

Офлайн-месенджери: як спілкуватися, якщо немає інтернету та мобільного зв’язку

Офлайн-месенджери: як спілкуватися, якщо немає інтернету та мобільного зв’язку

Ми звикли, що довкола нас повно Інтернету. Можна скористатися безкоштовним Wi-Fi у кафе або торговому центрі. Ми не рахуємо мегабайти нашого мобільного трафіку, тому що його вистачає. Проте, що робити, якщо рано чи пізно все це закінчиться?

Давайте розберемося, як можна залишатися на зв’язку з рідними та близькими людьми, якщо телефон поза мережею.

Як працюють офлайн-месенджери?

Все дуже просто. Телефони можуть зв’язуватися між собою безпосередньо через вбудований Wi-Fi або Bluetooth. Цей спосіб називають Mesh або сітчастою мережею.

Як надіслати повідомлення без Інтернету?

Кожен телефон — це вузол, який бере на себе роль сигналу ретранслятора. Ваше повідомлення передаватиметься від пристрою до пристрою, аж поки досягне потрібного адресата. Це щось на зразок естафети.

Що більше таких вузлів, то ширша мережа. Теоретично, якщо мешканці одного кварталу встановлять собі офлайн-месенджери, то мережа охопить весь квартал.

Як спілкуватися між айфонами без Інтернету?

Які можливості в офлайн-месенджерів?

Mesh зв’язок ідеально годиться для невеликих груп людей у місцях, де є проблеми зі зв’язком. За містом або в лісі, під час стихійних лих та блекаутів. Протестувальники в Гонконгу та Алжирі користувалися офлайн-месенджерами під час акцій протесту, коли влада відключала Інтернет. Ці застосунки незамінні в зоні бойових дій, якщо зруйновано інфраструктуру.

Спочатку, сітчасті мережі розробляли американські військові для своїх потреб. У 70-х роках минулого століття вони експериментували з радіозв’язком, щоб мобільні групи мали можливість обмінюватися повідомленнями. Згодом на зміну громіздким радіоприймачам прийшли інші технології. Наразі достатньо Wi-Fi або Bluetooth, щоб залишатися на зв’язку.

Що таке Mesh? Як працює офлайн месенджер?

Mesh мережа працює, коли два або більше смартфонів ташуються в межах досяжності один одного. Покриття залежить від рівня сигналу – приблизна відстань між двома смартфонами становить 100 метрів.

Вас може зацікавити: В Одессе обнародовали онлайн-карту бомбоубежищ

Які є офлайн-месенджери?

Bridgefy (завантажити для Android / iOS ). Працює через Bluetooth, дозволяє надсилати текстові повідомлення. Коли з’являється Інтернет, може працювати як звичайний месенджер. У програмі є кілька режимів:

  • людина-людина (100 метрів)
  • Mesh-режим (дозволяє спілкуватися ланцюжком на необмежені відстані)
  • режим розсилки (можна надіслати повідомлення всім, хто поруч, навіть якщо їх немає в списку контактів — наприклад, прохання про допомогу або важливу інформацію)

The Serval Mesh (завантажити для Android ). Працює через Wi-Fi, дозволяє дзвонити, обмінюватися файлами та повідомленнями в печерах, під землею та під час надзвичайних ситуацій. Можна використовувати свій номер телефону, щоб знайомим було простіше вас знайти.

Briar (завантажити для Android ). Працює через Bluetooth та Wi-Fi. Розроблений для активістів, журналістів та всіх, кому потрібне спілкування в безпечний спосіб. Може підключатися до мережі Tor, щоб захистити користувачів від стеження.

Vojer (завантажити для iOS ). Працює за протоколом Bluetooth та Wi-Fi. Можна надсилати голосові повідомлення, файли та текст. Користувачі залишаються анонімними та можуть поміняти нікнейм у будь-яку мить. Застосунок підтверджує доставку кожного повідомлення. Навіть якщо вузол вийшов зі спільної мережі, повідомлення буде доставлено, коли смартфон опиниться поблизу.

Berkanan (завантажити для iOS). Працює через Bluetooth. Можна відправляти як публічні, так і приватні повідомлення. Додаток працює у фоновому режимі й надсилає повідомлення про користувачів, які знаходяться поруч з вами. Якщо ви наближаєтеся до когось, то його фото профілю переміщається ближче до вашого.

Цими програмами можна користуватися у звичайному житті. Наприклад, під час свят та футбольних матчів, коли якість зв’язку погіршується через те, що всі дзвонять одне одному. Mesh мережа дозволяє створити своє невелике коло спілкування.


Читайте також: Чрезвычайная ситуация — как и когда обращаться за помощью к спасателям

Фото: Geckoandfly, The Last Mile, CNet

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: