Новини Одеси та Одеської області

Одесити запасаються продуктами: порожні полиці супермаркетів та зліт цін на овочі

Одесити запасаються продуктами: порожні полиці супермаркетів та зліт цін на овочі

З початку війни одесити масово кинулися в магазини та на ринки запасатися продуктами. Тоді з’явилася інформація, що окремі торговельні мережі, користуючись ситуацією, вирішили нажитися на покупцях, безсовісно завищивши ціни на продтовари та товари найпершої потреби. Що почім сьогодні в одеських супермаркетах та на ринках, з’ясовувало «Одеське життя».

Картопля дорожчає, хліб, як і раніше, доступний

За словами продавців магазину торгової мережі «Точка», останніми днями ціни на продукти злетіли приблизно на 12%. І найближчим часом далі зростатимуть, прогнозують торгові працівники.

А на сьогодні основний стрибок цін зробив «борщовий набір». Цибуля, морква, картопля стоять сьогодні у «Точці» по 25 грн/кг – удвічі дорожче, ніж два дні тому. Крупи ж покупці «вимели» повністю – залишилася тільки гречка по 60 грн/кг.

Переплюнула «Точку» за цінами на картоплю торгова мережа «Два кроки». Тут її продають за 28 грн/кг. Хоча вчора, стверджують покупці, купити в магазинах цієї мережі картоплю можна було за 11,50.

У «Сiльпо» ціни на «базові» овочі теж підстрибнули: морква 16 грн/кг, картопля – 24 грн/кг, буряк – 19,39 грн/кг. Щоправда, капусти немає взагалі. Натомість цілком доступні яблука (21 грн/кг) та банани (32 грн/кг).

Із хлібом усе гаразд – стелажі заповнені, і ціни на «соціальні» сорти не змінилися. Хліб «Одеський» коштує сьогодні 14,49 грн.

Є олія – від 48 до 65 гривень за пляшку.

Водночас на полицях із молочкою, м’ясом, крупами – практично порожньо. Макаронні вироби у продажу залишилися, але найдорожчі. З круп – лише елітний рис.

А ось у мережі «Копійка» картоплю – щоправда, трохи «втомлену» – продають по 9,30 грн/кг, цибулю – по 18.50 грн/кг, моркву – по 16,50 грн/кг.

Є ваговий цукор – за ціною 24,35 грн/кг. І дешеві макарони – від 9,90 до 27 грн. за 450 грам. Яйця тут коштують по 3,10 грн. Пакет борошна вагою 1,8 кг – 32,20 грн. Є в «Копійці» і куряче м’ясо: чверть – 73,20 грн/кг та філе – 131,90 грн/кг. Немає молока та вершкового масла.

«Таврія» без знижок, «соціальний» АТБ та недешевий «Гурман»

У мережі «Таврія В» всі акції та знижки для покупців скасовано. Але ціни залишилися практично без змін. М’ясо, молочка. «Повимітали» цукор, крупи та макарони.

Порожні контейнери з цукром та полиці з олією у магазинах мережі АТБ. Але ціни на продукти, на сьогоднішній день, тут цілком демократичні: яйця коштують 28 грн/десяток, ковбасні вироби – від 150 до 300 грн/кг. Є вівсяні пластівці по 30,40 грн та гречані – по 67,90 грн.

А ось магазини мережі «Гурман» цінами не тішать. Якщо картоплю та цибулю тут продають за середніми на сьогодні у торгових мережах цінами, то цукор у «Гурмані» коштує 51,8 грн/кг, яйця поштучно – 35 грн/десяток, в упаковці – 45 грн/десяток.

На міні-ринках – дешевше

Найдорожчі сьогодні, зважаючи на все, овочі на Привозі: картопля, цибуля, морква – по 30 грн/кг, буряк – 25 грн/кг, капуста – 35 грн/кг. Ціни на м’ясо, сир практично не змінилися: свинина м’якоть 120-130 грн/кг, яловичина м’якоть 220-230 грн/кг, сир 80-150 грн/кг. Залишилися тим самим і ціни на курятину: фарш від 80 до 134 грн/кг, чверть – 74 грн/кг, філе – 134 грн/кг. Яйця можна купити від 37 до 50 грн. за десяток.

Ціни у рибному корпусі: хек молочний – 100 грн/кг, філе пангасіуса – 120 грн/кг, сьомга – 740 грн/кг.

Є у кожному мікрорайоні Одеси і свої міні-ринки. І ціни там часом вигідно відрізняються від тих, що на Привозі. Так, наприклад, на базарчику, розташованому на вулиці Сонячній у районі старої Аркадії, всі інгредієнти борщового набору – картоплю, цибулю, моркву, буряк, капусту – можна купити за 22 грн/кг. Апельсини коштують тут 40-50 грн/кг, грейпфрути – 45 грн/кг, лимони – 40 грн/кг, мандарини – 50 грн/кг.

На Привозі активно торгують сьогодні стеариновими свічками: українськими – по 60 гривень за десяток, польськими – по 70 грн.

Ціни на товари для дому, для сім’ї тут не підвищили. Так само як і в популярній мережі «жіночих» магазинів EVA: пральні порошки, миючі засоби, памперси для малюків якщо і подорожчали, то ненабагато.

 

 

Ціни на продукти пообіцяли регулювати

Загалом, головним дефіцитом в Одесі на сьогодні виявилися молочні продукти та крупи. Водночас ціни на продтовари та товари найпершої потреби в місті поки що запаморочливого стрибка не роблять. Торговців, які побажали нажитися на загальній біді, досить швидко зуміли приструнити.

До того ж, за заявою міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, на період воєнного часу в Україні на базові продукти має бути встановлене державне регулювання цін. Зі зверненням утримати ціни на продукти харчування, засоби особистої гігієни та медичні препарати звернулася до уряду і Одеська облрада.

Водночас, за повідомленням голови Військової адміністрації регіону Максима Марченка, в Одесі та області для населення створюється двомісячний запас продовольства.

Читайте також: Військовий стан в Одесі, день десятий: як працює Новий базар і що там почім

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції