Новини Одеси та Одеської області

Одеський “Ринок їжі” став волонтерським центром – чим можна допомогти?

Одеський “Ринок їжі” став волонтерським центром – чим можна допомогти?

«Одеське життя» побувало у гуманітарному волонтерському центрі, створеному на базі Першого міського ринку їжі (Odesa Food Market) на вулиці Рішельєвській. На наші запитання відповіла координаторка центру Інга Кординовська.

(ОЖ) – Сьогодні допомагати кинулися буквально всі та тягнуть усе. Тож давайте насамперед позначимо: що не треба нести до вас на Рішельєвську?

– Ми не працюємо з дитячими будинками та ветеринарними притулками. Не несіть їжу для тварин та дитячий одяг! Ми займаємося допомогою хлопцям, які пішли в територіальну оборону та захищатимуть наше місто і наш регіон, це насамперед. Також до нас звертаються інші воєнізовані формування, їм ми теж намагаємося допомагати у міру сил та можливостей.

Що нам потрібно? Постійна потреба у всьому, з чого можуть складатися сухпайки. Також фрукти, овочі, борошно, яйця, крупи, бо люди на посту і їдять щодня. Ми віддаємо все це об’єднанню одеських ресторанів, які на своїх потужностях готують і годують гарячими обідами наших хлопців.

Інга Кординовська (ліворуч) та авторка публікації

Крім продуктів потрібні пауербанки, батарейки, вода в тарі, ліки (протиопікові, кровоспинні, знеболювальні), джгути, бинти, гемостатичні губки, які зараз у великому дефіциті. Найдефіцитнішим товаром залишаються бронежилети, але це вже не до городян питання, це централізовано закуповують бізнес та влада.

(ОЖ) – Крім біженців та воюючих є люди, у яких елементарно скінчилися продукти в домі. Чи можуть вони прийти до вас?

– Цим питанням зараз займається «Корпорація монстрів» та інші волонтери. Вони взяли на себе людей похилого віку, інвалідів та малозабезпечених. Ми є великим центром і працюємо з великими замовленнями. Але, звичайно, якщо сюди приходить голодна людина, то ми допоможемо – бабусю нагодуємо. Але цілеспрямовано ми працюємо з великими підрозділами територіальної оборони: взуваємо, одягаємо, годуємо. Забезпечення 122 бригади тероборони – це ми.

 

(ОЖ) – Кажуть, що сьогодні не кожен може стати волонтером. Охочих забагато. То вам ще потрібні руки на допомогу – чи вже ні?

– Волонтером може стати будь-хто. На вході в центр є стенд із формою, там QR-код. Зайдіть та заповніть форму-анкету для волонтера. Люди сьогодні готові допомагати всім, і нам треба розуміти, в чому є потреба саме сьогодні і які робочі руки потрібні. Плюс ми ростемо у потужності, і завтра може знадобитися більше людей. Або частина людей, які сьогодні працюють, може десь піти. Хтось наважується виїхати, хтось занедужує. У однієї жінки був випадок, чоловік заборонив до нас ходити, бо дуже за неї переживає.

Хоча я нагадую, що ми – гуманітарна місія і що ми працюємо лише у дозволений період – до настання комендантської години. Загалом, невелика плинність є. Тож реєструйтесь у волонтери! Вас можуть відправити додому сьогодні, але ви будете потрібні завтра.

В анкеті вкажіть чесно, чим ви можете допомогти: «я готовий бути водієм», «я – лікар, можу надати медичну допомогу», «я нічого не вмію, але готовий прибирати та виконувати доручення». Коли виникне потреба у допомозі, волонтери центру зайдуть у базу, знайдуть потрібну людину та зв’яжуться з нею.

(ОЖ) – Є щось позитивне, що підбадьорює у процесі роботи?

– Нам люди часто пишуть записки, які вони вкладають у те, що приносять. Якісь світлі побажання для наших бійців. Частину цих записок ми передаємо бійцям разом із сухпайками, але все передати не можемо. У зв’язку з цим робимо зараз спеціальний чат-бот, де можна буде додавати фото цих добрих побажань, і домовляємося з ЗСУ, щоб їхня прес-служба потім збирала всі побажання одеситів та публікувала у себе на сторінці у Фейсбуці. Хлопці на передовій мають це бачити, тому що у них перервано зв’язок із зовнішнім світом, але тут про них постійно думають, про них дбають, за них моляться, їм дуже вдячні. Теплі слова від реальних людей сьогодні не менш важливі, ніж усе решта!

(ОЖ) – Дякую! Щось від себе ще хочете додати?

– Слава Україні! Ми переможемо!

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: