Новини Одеси та Одеської області

Одеська Книжка: чи змінився курс?

Одеська Книжка: чи змінився курс?

Не одними повітряними тривогами та «прильотами» живе місто. І хоча тривога не залишає нас вже більше ста днів війни, місто живе, місто дихає і навіть примудряється після чергових тривожних новин крокувати життєстверджуючим курсом. Куди сьогодні? На знамениту одеську Книжку.

Пам’ятається, у тридцять перший день воєнного стану в Одесі ми вирушали на одеську Книжку ій переконалися, яким курсом вона йде і чим дихає.

Що змінилося сьогодні? Ну хіба що курс долара, а ось основний курс ринку на Олександрівському проспекті той самий: життєствердний.

Знову вуличне піаніно запрошує всіх бажаючих пограти.

піаніно на книзі

Виставка плакатів вражає різноманітністю вираження однієї-єдиної ідеї — нашої якнайшвидшої Перемоги, «особливого» ставлення до ворога, де кермує не лише ненависть, а й відверта зневага. Кожна така “картинка” – як жало. Адже мова плаката особлива, а з 24 лютого ця його якість загострилася, стало по-справжньому гострою.

антивоєнні плакати на Книжка антивоєнні плакати на Книжці

Втім, не встигнете ви вивчити плакати, як звуки живої музики покличуть вас зайняти місце, щоб побачити музично-театральний балкон, що став уже знаменитим, на Олександрівському проспекті.

концерт на книжці концерт на балконі

Ось як вийшло: Книжка тепер стала залом для глядачів, балкон — сценою. Втім, як ми сьогодні переконалися, оркестр радував численних глядачів не лише на балконі, а й під ним.

І хто сказав, що Музи замовкають, коли йде війна?

Це треба бачити та чути! Кожен виступ супроводжується такими оваціями, такими захопленими вигуками, що забуваєш про все.

концерт на балконі концерт на Книжці

— Я живу на Пересипу. На Книжці до війни бувала дуже рідко. Тепер намагаюся сюди приїжджати частіше, особливо в суботу і неділю… Не знаю, як у кого, але коли вночі повітряна тривога, то після цього я вже не можу заснути. Нервую багато. А тут такий заряд бадьорості та оптимізму отримуєш! — каже одеситка Ірина.

— Завжди Книжку любив. А тепер саме тут одеське місце в дні війни вийшло — у кращому розумінні, — почула я ще один висновок від літнього одесита.

На Книжці зараз слухають музику та збирають кошти для наших ЗСУ, піднімають один одному настрій, вивчають викладений товар та п’ють каву-чай-какако.

концерт на Книжці

Є люди, які приходять сюди «просто так» — посидіти, наповнитись усім побаченим-почутим. А все побачене-почуте на відомому абсолютно особливому ринку в самому центрі міста виглядає і чується з особливим позитивом.

Це ж наша Книга, яка вже понад сто днів війни не змінює свій такий головний одеський курс!

Читайте також:

Військовий стан в Одесі, тринадцятий день: Книга, квіти, погода “з привітом”

Військовий стан в Одесі, день 41-й: фонтани, що забили, і незвичайний вернісаж на Книжці

Фото Марії Котової

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: