Новини Одеси та Одеської області

Одеса на воєнному становищі, день 52: Старокінний ринок і навколо

Одеса на воєнному становищі, день 52: Старокінний ринок і навколо

52-й день війни. Ніч пройшла за формулою «від однієї повітряної тривоги до іншої». Саме час шукати місце, де можна відвести душу. Де шукати? Звісно ж, на рідному Староконному!

Старокінний не просто працює «на повну», але ще й душу переповнює темою «життя продовжується». Він явно у списку найпозитивніших місць міста.

 

Сам ринок працює в звичному режимі, тут можна купити все для дому та сім’ї, та й ще, звичайно ж, рибок-пташок, екзотичних звірят. Вся ця живність перебуває собі на своїх торгових місцях і не знає, що тепер працює як психологи, одним своїм виглядом знімаючи той самий тривожний синдром, який все накопичується і накопичується.

Вам мало? Ну тоді залишаємо територію самого ринку і вирушаємо до кішечок-собачок. І тут ви вже забуваєте про все на світі, бо ці зворушливі мордочки теж тепер стають «невропатологами-психотерапевтами».

Так, звісно, ​​їх тут продають. Але абсолютна більшість одеситів приходять сюди, щоб просто подивитися.

Ви не “по животинках”? І не треба. Ідіть далі – туди, де променями розходяться від Староконного ринку старі-старі вулички, які в дні продажів теж називаються “староконочками”, тому що стають єдиним ярмарком. І, гадаю, немає сенсу нагадувати, що обійти все ви будете не в змозі. Цей вічний ярмарок не просто нескінченний, а й дуже позитивний.

Тут торгують… усім — новим і старим, уживаним і «перетриманим». І немає тут такого поняття, як «ну ось це ви тут не знайдете».

Усі ви тут знайдете — і стару поламану прищіпку, яка втратила своє першорядне призначення ще років тридцять тому, і «найкласніші кросівки», і прикраси, і постільну білизну. І навіть картину «відомого художника», імені якого ніхто не знає, ні сам продавець, ні потенційний покупець.

О, найневдячніше заняття — навіть спробувати перерахувати, чим торгують на Староконному та навколо нього. І людей тут темрява навіть не тому, що «шо терміново треба», а тому, що можна поспілкуватися, посперечатися, отримати слушну пораду. Наприклад, як користуватися примусом, «якщо раптом шо» і де шукати «майстра, який вам зробить кулечку з чого завгодно». До речі, швидше за все цей майстер — тут же, у нескінченних торгових рядах.

Творець Всеукраїнської спілки активного довголіття «IT-бабусі» та «Зберігачі часу онлайн» Ольга Філіппова, яка побувала нещодавно на Староконному, каже:

— У неділю, за кілька годин після того, як підлий і підступний пу випустив свій смердючий чорний пук над Одесою, Старокінний, як завжди був у повній красі. За розкладом. Усі на місці, включаючи бабу Віру у чорному циліндрі, собак, котів, фриків та фраїрів… Це місто, цей характер — не зламати, не перемогти!!!

Читайте також:

Одеса на військовому становищі, день 48-й: Молдаванка та її Штаб добра

Фото Марії Котової

 

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: