Що таке медичний канабіс, при яких захворювань він допомагає і чим відрізняється від загальновідомого «легкого» наркотику — марихуани, розповіла лікар-терапевт Вікторія Кокошко.
У липні Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект №7457 «Про регулювання обігу рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни».
Його мета – легалізувати в нашій країні медичний канабіс. Якщо законопроект затвердять, то сировину із певних видів конопель буде дозволено використовувати для виготовлення ліків.
— Тема легалізації медичного канабісу порушується в нашій країні не перший рік. Зокрема, у березні 2019 та у липні 2021 року Верховна Рада відмовилася розглядати аналогічний законопроект, — розповідає лікар-терапевт Вікторія Кокошко. — Але у зв’язку з військовими діями на території України питання доступності препаратів на основі сировини з конопель стало особливо гострим.
Адже вони ефективні при лікуванні понад п’ятдесяти патологічних станів, серед яких хронічні болі різного походження, спазми м’язів та судин, неврологічні захворювання, тривожні розлади, порушення сну.
І ось тільки зараз проект закону все ж таки розглянули і планують затвердити до кінця літа. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, коментуючи необхідність термінового ухвалення законопроекту, на своїй офіційній фейсбук-сторінці написав про величезні негативні наслідки війни для нашого фізичного та психічного здоров’я. Про зростання кількості пацієнтів, які через це потребуватимуть медикаментозного лікування. Крім того, у МОЗ впевнені, що легалізація медичного канабісу наблизить нас до європейської системи охорони здоров’я, адже в тій же Польщі ліки на його основі доступні за рецептами ще з 2017-го.
За словами Вікторії Кокошко, люди, які виступають проти виробництва препаратів з канабісу, ототожнюють їх із наркотичними засобами, що викликають залежність. В уявленні противників закону — після його ухвалення кожен зможе вільно палити марихуану.
Насправді рослини роду конопель містять у собі понад сто різних психотропних речовин – вони називаються каннабіноїдами і по-різному впливають на організм людини. У медицині використовуються лише два типи каннабіноїдів – канабідіол, а також тетрагідроканабінол (ТГК). І якщо ТГК має певні п’яні властивості, то канабідіол, згідно з даними ВООЗ, не є психоактивною речовиною, не викликає наркотичної ейфорії та залежності, не має серйозних побічних дій.
— Препарати на основі медичного канабісу використовуються в лікуванні епілепсії, псоріазу, паркінсонізму, розсіяного склерозу, ревматоїдного артриту, бронхіальної астми, анорексії, посттравматичних стресових розладів застосовуються для зменшення больових відчуттів, — перераховує Вікторія Кокошко. — Ліки з сировини коноплі незамінні для полегшення загального стану та зменшення хронічного болю в онкохворих, паліативних пацієнтів, а також у людей, які живуть із ВІЛ.
Препарати на основі медичного канабісу м’яко та плавно впливають на організм, мають мінімум побічних ефектів та добре переносяться літніми та ослабленими пацієнтами.
Медичну марихуану активно досліджують та застосовують у світовій практиці. На цей час препарати на її основі офіційно дозволені у тридцяти трьох штатах США, Канаді, Австралії, Ізраїлі, Хорватії, Польщі, Австрії, Фінляндії, Греції, Чехії, Німеччині, Іспанії, Португалії, в деяких країнах Латинської Америки.
Оборот сортів рослин конопель, продуктів їх переробки та ліків автори законопроекту планують суворо відстежувати:
Ірина Кадченко
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More