Новини Одеси та Одеської області

Як літня спека впливає на потяг і супружеську вірність – дослідження

Як літня спека впливає на потяг і супружеську вірність – дослідження

На календарі другий місяць літа і стовпчики термометрів неухильно піднімаються. Те, що надмірна спека негативно впливає на самопочуття людей, відомо давно, але нещодавно дослідники виявили ще один дивовижний факт: спекотна погода активує напрочуд хтивий режим у людей. Такого висновку дійшли британські вчені.

Ймовірно, повідомляють вчені, високі температури роблять людей більш збудженими, ніж зазвичай.

Дослідники зазначають, що 10 червня у Британії настав найспекотніший день у 2023 році, коли температура повітря досягла 30°C. І цей погодний рекорд дивним чином збігся зі сплеском кількості реєстрацій на провідному в країні сайті про сімейні стосунки – кількість заявок підскочила на рекордні 65%.

Аналогічно події розвивалися і роком раніше, коли настали перші спекотні дні.

За словами представниці сайту для пошуку відносин Джесіки Леоні, у такій активності винна спека. Вони з колегами провели аналіз та виявили, що під час спеки зростають «не тільки продажі морозива, а й зради».

Таким чином, дослідники дійшли висновку, що спекотна погода спричиняє сплеск зрад – принаймні саме таку закономірність їм вдалося простежити.

Цікаво, що припущення Леоні про те, що спекотна погода робить людей більш збудженими, підтверджується попереднім дослідженням, проведеним вченими з Тель-Авівського університету. Тоді результати показали, що більше часу на сонці здатне підвищити лібідо людини.

Автори дослідження впевнені, що вплив ультрафіолету може підвищити рівень «статевих стероїдних» гормонів, таких як естроген та прогестерон, одночасно підвищуючи рівень тестостерону у чоловіків. Вчені також стверджують, що потяг може збільшуватися за більш високих температур – нібито саме в цей період жінки та чоловіки набагато охочіше вступають у сексуальний контакт.

Втім, не менш важливим фактором є й те, що влітку люди проводять більше часу на свіжому повітрі та спілкуються з великою кількістю людей.

За словами Леоні, у своєму дослідженні вони також провели на сайті опитування, у якому взяли участь 1000 користувачів. 71% реципієнтів погодилися, що спекотна погода насправді робить їх більш збудженими. При цьому трохи менше 70% опитаних визнали, що підвищене збудження частково чи повністю спричинило їх реєстрацію на сайті.

В останні десятиліття дослідники невпинно попереджають, що людству ніяк не вдається зупинити глобальне потепління планети, а отже, найближчими роками ми неминуче зіткнемося з підвищенням температур. За словами Леоні, це призведе і до чергових сплесків зрад.

А психолог-еволюціоністиз Мічиганського університету Даніель Крюгер вважає, що спекотна погода повертає нас у дитинство, а літо на той час асоціювалося у нас із відсутністю школи, веселощами та свободою. Це ставлення переноситься і в доросле життя, що викликає відчуття, ніби у літні місяці звичайні правила не діють.

За словами Крюгера, все це призводить до того, що деякі люди вважають, що «шахраювати» в спекотні літні місяці – норма. Простими словами, спека ніби ставить нормальну поведінку пари на паузу і багато хто вважає, що «літня інтрижка» – щось гаразд. Додайте до цього той факт, що влітку люди більш товариські, а чим спекотніша погода, тим менше одягу люди хочуть носити на собі – і в результаті виходить ідеальний час для «сплеску зрад».

Вас також може зацікавити:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції