Новини Одеси та Одеської області

Карикатури з Одеси підкорюють європейців

Карикатури з Одеси підкорюють європейців

У наші тривожні дні кожен мешканець України, який підтримує зв’язки з друзями за кордоном та розповідає їм правду про згуртованість та мужність українського народу та Збройних сил у боротьбі проти російської агресії, може вважати себе бійцем інформаційного фронту. Саме наш біль та смуток за загибель мирних жителів та захисників рідних земель, зруйновані міста та селища, впевненість у нашій спільній перемозі дає силу та терпіння жителям інших країн чинити сильне сприяння Україні та її вимушеним переселенцям.

Одеса у цій інформаційній війні проти росії, без сумніву, стоїть на вістря атаки, взявши в соратники свою надійну зброю – гумор та сатиру. Один із прикладів – це організація у ротарі-клубі «Одеса-Рішельє» Міжнародного конкурсу карикатур «Русский военный корабль, иди на ***» . Ці сатиричні малюнки, що викривають путінську росію та її орків, були показані у 17 містах України. А днями експозиція повернулася зі Словаччини, де брала участь у волонтерському проекті «Нескорена Україна. Розповідь про національний опір, підтриманий світом». Його організували Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України, «Агентство регіонального розвитку Закарпатської області», а також ротарі-клуби «Ужгород», «Одеса-Рішельє» та «Миколаїв».

У Словаччині в рамках цього проекту виставка проходила у містах Спішська Нова Вес та Кошице.

У Спішську Нову Вагу виставка волонтерів розташувалася у Міжнародному штабі допомоги українцям. Керує цією волонтерською організацією українка Ольга Семанчакова, яка вже понад 20 років живе та працює у Словаччині.

виставка у Словаччині

Керівник Міжнародного штабу допомоги українцям Ольга Семанчакова, представник ротарі-клубу «Миколаїв» Тетяна Чичкалюк та народний депутат Михайло Лаба готуються прийняти гостей на виставці у місті Спішська Нова Вес

На тематичних стендах були розміщені фотографії про війну Росії проти України, плакати та картини художників, малюнки дітей, сюжети яких навіяні війною, відеоролики та пісні, створені українцями у цей трагічний час.

виставка у Словаччині2

Ця експозиція з фотографіями зруйнованих міст і людьми, які постраждали від бомбардувань, відразу примушувала глядачів відчути атмосферу війни

А один із залів виділили спеціально для виставки карикатур.

виставка карикатур2 у Словаччині

Таким чином цього разу розміщувалася виставка карикатур

Нагадаємо, участь у конкурсі карикатур, організованому за сприяння «Всесвітнього клубу одеситів» та «Клубу одеських карикатуристів», взяли 45 художників із 15 країн світу. Вони надіслали організаторам близько 300 робіт.

У місті Кошице мерія надала у розпорядження виставки величезний хол місцевого культурного центру, де делегація могла найбільш видовищно розмістити свої стенди. Учасниками урочистого відкриття, окрім місцевих жителів, стали члени ротарі-клубу «Кошице», українські студенти, які навчаються у місцевих вишах, представники ЗМІ.

виставка у Словаччині5

Багато українців пам’ятають фільм «В бой идут одни старики», який, до речі, нещодавно був заборонений до показу в росії. Одну з головних ролей, лейтенанта Воробйова, зіграв артист та співак Вілорій Пащенко. Під час війни він разом зі своїми онуками приїхав до Кошице. А побачивши у «Фейсбуку» анонс про майбутній візит української делегації, прийшов до цього культурного центру разом зі своєю гітарою. Імпровізований концерт маестро став однією з головних прикрас виставки

Як і в містах України, у Спішська-Нова-Вага та в Кошиці відбулося гасіння марок «Ассоль уже не та…» та «Святий Миколай на захисті міста Миколаїв», яке традиційно проводиться під керівництвом автора цього поштового проекту, члена ротарі-клубу « Миколаїв» Тетяни Чичкалюк. Кошти від продажу цих марок та конвертів йдуть на допомогу ЗСУ, українським біженцям та роботу гуманітарного коридору для мешканців прифронтового Миколаєва.

виставка у Словаччині, гасіння марки

Процедура гасіння марки на виставці у Спішська Нова Вес

– Не можна сказати, що ми повністю задоволені підсумками нашого виїзду до Словаччини, – підбиває підсумки ініціатор та організатор волонтерського проекту, голова Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України, ротарієць Олег Лукша. – Ми зіткнулися з реальними результатами тієї брехливої пропаганди щодо України та прагнень до розвалу Євросоюзу, яку протягом більш ніж 20 років вела росія, вкладаючи у цю діяльність мільярди доларів. Мені довелося часто зустрічатися з простими словаками, які навіть сьогодні не хочуть впускати в свою душу та серце інформацію про страждання українського народу, жах війни. Якоюсь мірою цю категорію людей можна зрозуміти: Словаччина та її мешканці живуть мирним, спокійним та благополучним життям. Війна та тяготи життя українського народу вони здебільшого сприймають лише як телерепортажі чи знімки у газетах та журналах. Так, це жахає, але вся ця війна, як їм здається, знаходиться так далеко від їхнього реального життя, що навряд чи здатна порушити усталений порядок. Літні відпустки, тепле сонце, рясні врожаї овочів та фруктів, ярмарки та фестивалі зараз переважно заповнюють поточне життя словаків. Я думаю, що й ми, українці, жили б в аналогічному ритмі, якби війна йшла далеко від наших рубежів.

виставка у Словаччині3

Ініціатор та організатор волонтерського проекту Олег Лукша часом був і гідом за численними експонатами виставки.

При цьому Олег Лукша впевнений: на сьогоднішній день активність України в інформаційній війні проти росії є не менш важливою, ніж боротьба ЗСУ на фронті.

виставка у Словаччині4

Можливо, ці словацькі діти та їхня мама вперше в житті зіткнулися з демонстрацією жахів війни.

– Зрушення суспільної свідомості європейців, електоральна сила яких може змінити політику своїх урядів у бік пом’якшення економічних санкцій, мають зараз, на мою думку, виходити на перший план. Від допомоги Заходу зараз залежить і постачання зброї, і фінансова допомога. Слід враховувати і втому європейців від мільйонів наших біженців, і наростання вартості життя в Європі та США у зв’язку з війною в Україні, і настання осінньо-зимових холодів.

Враховуючи ці обставини, наша делегація найближчим часом виїжджатиме до міст Румунії, Угорщини та Польщі для того, щоб донести правду про «Нескорену Україну та її національний спротив, підтриманий миром».

Олександр Федоров , автор Міжнародного антивоєнного конкурсу карикатур

Фото автора

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: