З тим, що мити голову треба регулярно, впевнені, ніхто не посперечається: адже чисте та доглянуте волосся – суттєвий плюс до будь-якого образу. А ось брудні та жирні цілком здатні зіпсувати загальне враження про людину, і тут не допоможуть ні шикарна сукня, ні супердорогий костюм.
Однак таку просту та звичну процедуру миття голови багато хто з нас виконує неправильно. Що думають із цього приводу фахівці-трихологи?
На думку трихологів, «правильного» графіка миття голови не існує, адже типи волосся та шкіри голови у всіх різні. Крім того, на швидкість забруднення волосся впливає і ще кілька факторів – наприклад, їх довжина і погода (так, у спеку, коли ми сильно потіємо, волосся забруднюється набагато швидше).
Фахівці радять: голову треба мити у міру забруднення шкіри. Як підтверджують дослідження, проведені трихологами та дерматологами в різних країнах, шкіра голови і волосся набагато сильніше страждають від забруднень, які накопичуються біля основи волосся і вчасно не видаляються з голови. Сальний секрет, пил, бруд створюють живильне середовище для розвитку бактерій, не дають шкірі дихати, коріння волосся недоотримує корисні речовини – все це порушує нормальне функціонування шкіри голови і сповільнює ріст волосся.
В той же час занадто часто миття голови призводить до зневоднення та витончення волосся, і поступово вони стають тьмяними. Якщо шкіра голови дуже жирна і волосся забруднюється швидко, мити голову рекомендується раз на один-два дні. У випадку, якщо волосся піддавалися процедурам із застосуванням хімічних засобів – достатньо мити голову лише раз на тиждень.
Кількість шампуня принципово залежить від довжини волосся.
Не рекомендується лити засіб безпосередньо на голову, і ось чому:
- так буде складно контролювати його кількість, на дотик визначити це складно;
- на обмежену ділянку потрапить надмірно концентрований засіб.
Тому спочатку потрібно спінити шампунь у долонях або розвести в невеликій кількості води, а вже потім розподілити волоссям.
Скільки разів наносити шампунь, щоб вимити голову чисто? Тут все залежить від частоти миття та використовуваного засобу. Якщо доводиться мити голову щодня, то в подвійному намилюванні немає необхідності: волосся не встигає забруднитися, воно досить чисте. Тим же, хто миє голову двічі на тиждень, краще наносити шампунь двічі. Вдруге кількість шампуню рекомендується зменшити вдвічі.
Перед тим, як почати мити голову, правильним буде зробити таке:
- волоси необхідно розчесати, щоб ретельно і чисто їх вимити;
- мити голову потрібно від вуха до вуха, так званими умовними лініями, після чого переходити до потилиці;
- рухи повинні бути масажними і проводитися подушечками пальців, але в жодному разі не нігтями, щоб не дряпати шкіру;
- під час миття голови рекомендується кілька хвилин робити масаж, він корисний для коріння волосся. Масаж можна виконувати руками або спеціальним масажером, призначеним для використання під час миття волосся.
Багато хто робить грубу помилку і миє голову занадто гарячою водою, яка вилуговує волосся і активізує роботу сальних залоз. Це не правильно. Оптимальна температура води для миття волосся повинна бути не вище 40-50 градусів – саме такий температурний режим сприяє гарному розчиненню шкірного сала, легкому видаленню бруду, а також покращує кровообіг.
А завершувати процедуру миття волосся бажано прохолодним або холодним душем, який стимулює кровопостачання волосистої частини голови, а волосся робить блискучим і здоровим.
Бальзам наносять на волосся після миття голови шампунем. Він не тільки стабілізує рівень рН волосся, але і надає їм блиск, робить більш шовковистим, так як до його складу входять елементи, що легко рефлексують.
Бальзам можна наносити по всій довжині волосся (деякі вважають, що він потрібен тільки для кінців), включаючи коріння, але не втирати в шкіру голови. Залишіть на 5-7 хвилин, потім ретельно змийте. При нанесенні на шкіру голови є ймовірність, що бальзам обтяжить волосся і позбавить його прикореневого об’єму.
Нагадаємо, що бальзам рекомендується використовувати всім без винятку. Чоловікам всі ці засоби догляду теж підходять, незалежно від довжини волосся.
Читайте також:
- Як будуть виглядати люди, працюючі віддалено: приголомшливе дослідження;
- Як впоратися з панікою та стресом під час війни;
- Головний біль: коли терпіти небезпечно?
Фото The Voice
У сучасному світі стабільний та швидкісний інтернет дуже важливий для виконання бізнес-завдань та повсякденного користування.… Read More
В Одесі правоохоронці затримали завідувачку одного з відділень "Дитячої міської клінічної лікарні №3". Її підозрюють… Read More
22 листопада 1954 року, тобто рівно 70 років тому «скопитився» Андрій Януарович Вишинський. «Фі!», —… Read More
У частині Приморського району Одеси у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, тимчасово відключать воду. Причина… Read More
В ЮНЕСКО дали відповідь на гучний «Одеський лист», в якому противники деколонізації топонімів, названих на… Read More
Завтра, у п'ятницю, 22 листопада 2024 року, в Україні та, зокрема, в Одесі та Одеській… Read More