Які ліки можна буде купити лише за рецептом з 1 квітня?

Які ліки можна буде купити лише за рецептом з 1 квітня?

Минулого року в Україні запровадили продаж антибіотиків та наркотичних (психотропних) препаратів за електронними рецептами. З 1 квітня 2023 року е-рецепт вводиться на всі рецептурні ліки, які пацієнти купують власним коштом. Зроблено це для того, щоб унеможливити самолікування, пояснюють у Національній службі здоров’я України.

Крім антибіотиків та психотропів, до рецептурних належать протисудомні, гормональні, препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань. Деякі з них можна придбати безкоштовно або з доплатою за програмою «Доступні ліки».

У перехідний період (термін його завершення поки що не названо) діятимуть і електронний, і паперовий рецепт (на вибір пацієнта). Виписати його зможе лікар будь-якої спеціальності державної, комунальної, приватної клініки або лікар-ФОП (підприємець). При цьому пацієнту необов’язково мати декларацію з лікарем, але він має бути зареєстрований у електронній системі здоров’я.

У разі відключення електроенергії, відсутності зв’язку або можливих неполадок у роботі електронної системи лікар також може видати рецепт на паперовому бланку.

У районах, наближених до лінії фронту, всі ліки можна буде придбати без рецепта.

Читайте також: Антибиотики только по рецепту: зачем это нужно?

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції