Новини Одеси та Одеської області

Як переселенець із Херсона допомогу від Червоного Хреста отримати намагався

Як переселенець із Херсона допомогу від Червоного Хреста отримати намагався

Дуже важко, а точніше (не побоюся цього слова – неможливо) передати той не просто космічний – галактичний рівень щастя, яке зазнали херсонці, побачивши 11 листопада минулого року на вулицях міста українських військових. І намагатися не буду! І буквально через кілька днів після цього у райсобесів міста вишикувалися величезні черги: йшов запис на отримання матдопомоги (1200 грн) від МЧХ – Міжнародного Червоного Хреста херсонцям, які не залишили своє місто під час рашистської окупації.

1200 гривень від Червоного Хреста: отримати лише у Херсоні?

Безумовно, в цій ситуації було вже точно «не в грошах щастя», головне, що непроханих гостей із міста викинули. Але, якщо чесно, ці гроші зайвими не здалися б нікому з людей, яких 9 місяців «благодіювали» окупанти. Ось лише один із найяскравіших прикладів роботи російського «насоса» щодо викачування грошей з гаманців «асвабажденного» населення: у «російській» аптеці упаковка з 90 капсул «Аводарт» коштувала 5000 грн. Сьогодні в Одесі ціна такої упаковки до 1500 грн.

Але гроші від МЧХ виявилися не «швидкими». А поки система «розкочегарювалася», ейфорію в Херсоні змінили страх і зневіра від методичного обстрілу міста орками. І десятки тисяч людей, як і автор цих рядків, були змушені виїхати, ставши ВПО – внутрішньо переміщеними особами. І ось через 4 місяці у мене – як грім серед ясного неба – СМС: приходьте на поштамт у Херсоні отримати 1200 грн від МКК. Зараз, шановні, я ось тільки калоші одягну і одразу прибуду на поштамт. 700 грн маршруткою туди, 700 грн назад до Одеси – щоб одержати 1200 грн!? Класна матдопомога, чи не так?

Дзвоню на «гарячу лінію» Мінреінтеграції України за №1548. Мені пояснюють, що переказати цю суму нікуди не мають права, т.к. безпосереднє отримання у Херсоні – початкова умова МЧХ, який фінансує цю акцію. І взагалі, якщо я став ВПО, то щомісяця отримую від нашої держави по 2000 грн, і отже 1200 грн від МЧХ мені не належить. Намагаюся пояснити співрозмовнику, що початковий задум меценатів – видавати гроші в Херсоні – фактично звели нанівець артобстріли міста. І може слід когось із них до Херсона запросити, щоб на вулицях пороху понюхали та думку поміняли? Та й нескладно комусь у нас зрозуміти було б, що на щомісячні 2000 грн ВПО не жирують: оренда житла на чужині ох як «кусається»! Але з «розмовляючою головою» з гарячої лінії в дебати вступати – погана справа. Я отримав пораду зателефонувати на «гарячу лінію» обласної військової адміністрації та набрав №0800 330 951.

Питання: чи справді одержання 2000 грн. ВПО виключає одноразову допомогу від МЧХ?

Відповідь: ми не маємо такої інформації, зателефонуйте на «гарячу лінію» Укрпошти за № 0800-300-545.

Питання: який є максимально можливий термін отримання 1200 грн від МЧХ на пошті?

Відповідь: місяць з моменту отримання від пошти СМС із запрошенням.

Дзвоню на «гарячу лінію» Укрпошти. Чую підтвердження місячного терміну отримання від МЧХ. Уточнюю, чи не будуть цьому на заваді щомісячні 2000 грн ВПО.

Відповідь: якщо ви від нас отримали СМС із запрошенням, значить ви маєте право отримати ці 1200 грн від МЧХ.

Допомога від Червоного Хреста: виплати призупинено

Колись давньоримські консули, передаючи повноваження наступникові, вимовляли: Я зробив, що міг, нехай ті, хто можуть, зроблять краще. Скажу і я те саме. Додам лише, що сумнівно, щоб наше Мінреінтеграція передало МЧХ чи Укрпошті дані величезного реєстру ВПО. Тож швидше за все «одкровення від Укрпошти» – якщо отримали СМС, то отримайте і 1200 грн від МЧХ і є істина в останній інстанції.

Принаймні так можна було вважати до пізнього вечора 21 квітня, коли я закінчив роботу над цим матеріалом. Але вже вранці 22 квітня інтернет приголомшив претендентів на допомогу від МЧХ інформацією про те, що грошова виплата тимчасово припинена відповідно до розпорядження МЧХ. Я знову звернувся до «гарячої» лінії Укрпошти – там підтвердили. Термінів цього «тимчасово», зрозуміло, не назвали. Не виключатимемо, що в МЧХ таки перейнялися парадоксальністю ситуації, що склалася, і вирішили щось змінити. Може бути навіть на краще. Цирк та й годі… Що ж, як сказав у цирку лев левиці про нового дресирувальника – «пожуймо – побачимо».

Вас також може зацікавити:

Валерій Боянжу, Одеса – Херсон

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції