Як робота генераторів впливає на екологію та здоров’я одеситів

Як робота генераторів впливає на екологію та здоров’я одеситів

Генератори в Одесі працювали кілька місяців через зимові блекаути. У Всесвітній день Землі, який відзначається 20 березня, розуміємось, як викиди від генераторів можуть вплинути на здоров’я та екологію вже найближчим часом.

У сучасному світі без електрики не може працювати жоден магазин, кафе або фітнес-центр, тому поряд з кожним підприємством за відсутності світла весело торохтить генератор. Люди, що проходять повз, прискорюють крок і замовкають — сильний рівень шуму не дозволяє почути співрозмовника, а повітря, здається, стає сизим від шкідливих викидів. До цього додаються вихлопи автомобілів і на вулиці нема чим дихати. Зрозуміло, що це не найкраще впливає на навколишнє середовище та здоров’я одеситів.

Читайте також: Бензиновий генератор: особливості вибору

Вплив викидів генератора на екологію

Як нам пояснили в Одеському екологічному університеті, будь-який генератор, неважливо дизельний він чи бензиновий, викидає у навколишнє середовище шкідливі речовини:

  • чадний газ;
  • оксиди азоту;
  • оксиди вуглецю;
  • дрібнодисперсний пил;
  • сажа.

За кількістю шкідливих викидів в атмосферу генератор можна порівняти зі звичайним автомобілем. Однак як саме «генераторний» вплив позначиться на природі в майбутньому, сказати складно, принаймні подібних розрахунків екологи поки що не проводили, адже користуватися генераторами нам, ймовірно, доведеться ще раз.

Вплив викидів генератора на здоров’я людини

генератор біля магазину

Всі шкідливі речовини, які «випльовують» генератори, потрапляють у наші легені. І якщо здорові люди можуть відразу і не відчути їх негативного впливу, то ті, хто страждає на хвороби легень, астму, серцево-судинні та респіраторні захворювання, відчують весь хімічний букет буквально відразу.

Більш того, дрібні частинки здатні потрапити в кровоносну систему і впливати на роботу нервової системи і мозку, провокувати загострення хронічних захворювань. Тому навіть здоровим людям поруч із працюючим генератором потрібно проводити якнайменше часу. Адже, крім небезпечних вихлопів, на людину та природу шкідливий вплив надає значний рівень шуму.

Вплив шуму генераторів на навколишнє середовище

Виробники генераторів відомих марок намагаються, щоб їхня продукція мала якомога менший шумовий ефект, і зазвичай він не перевищує 60 децибелів.

Читайте також: Види та основні характеристики бензинових генераторів

Однак не всі власники дрібного бізнесу дбають про збереження навколишнього середовища та здоров’я людей і набувають дешевих китайських виробів, у яких рівень шуму значно перевищує будь-які нормативи. А це небезпечно не тільки для людей, а й для тварин, які живуть у місті, оскільки вони дуже чутливі до навколишніх звуків.

Різниця між викидами генераторів і автомобілів

Хоча екологи і стверджують, що викиди та шум від генератора не перевищує цих же показників у будь-якого автомобіля, це вірно тільки в тому випадку, якщо власник генератора людина відповідальна.

Річ у тому, що генератори, як і машини, виділяють вихлопні гази, проте їх кількість ніякими законами не обмежується, в той час, як для авто існують жорсткі міжнародні стандарти та екологічні вимоги.

Крім того, дешеві генератори невідомих виробників найчастіше мають неякісні фільтри, які дуже незначно зменшують шкідливі викиди в атмосферу. І доки не з’являться законодавчі документи щодо використання таких девайсів, до їхніх несумлінних власників не можна буде застосувати жодні штрафні санкції.

генератор біля магазину вночі

Небезпека генераторів на балконах

Іноді можна побачити працюючі генератори, які встановлені на балконах житлових будівель. Робити цього категорично не можна, оскільки це дуже небезпечно — по-перше, це може призвести до пожежі, а по-друге, вихлопи генераторів все одно проникатимуть у житлові приміщення з ризиком отруїтися.

Встановлювати генератор можна тільки на відкритому повітрі і не ближче, ніж на відстані шести метрів від будівлі, але в жодному разі не на балконі.

Як погода допомагає знизити шкідливий вплив генераторів 

Шкода впливу продуктів роботи генератора залежить також і від погоди. Наприклад, у суху та вітряну погоду шкода менша, тому що всі хімічні складові швидко випаровуються. А от якщо на вулиці туман, шкідливі речовини залишаються у нижньому шарі атмосфери, де їх вдихають люди.

Читайте також:

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції