Полюбляєте починати ранок з яєчні, омлету або яєць некруто? Так, яйця — продукт безумовно корисний і, до того ж є чудовою частиною добре збалансованої дієти. Але чи відомо вам, що деякі способи приготування яєць корисніші за інші?
Цей продукт точно є в холодильнику більшості українців, попри те, що ціни на яйця останнім часом досить нестабільні.
Так, яйця можуть стати чудовим доповненням до вашого раціону, якщо ви правильно виберете продукт, приготуєте його і з’єднаєте з іншими корисними інгредієнтами — вони містять не тільки чимало жирів, мінералів і вітамінів, а і є повноцінним джерелом білка. Утім, це не означає, що їх можна вживати в будь-якому вигляді.
Щоб переконатися, що яйця придатні для вживання, потрібно перевірити їхню якість ще в магазині. Відкрийте коробку і переконайтеся, що на яйцях немає видимих тріщин, а також перевірте дату пакування, щоб не купити прострочений продукт.
Не варто пити сирі яйця, адже в цьому разі є ризик роздобути чимало бактерій сальмонели, що можуть призвести до неприємного та небезпечного захворювання.
Ще одне загальне правило, про яке слід пам’ятати — якщо яйце пахне дивно, його точно не слід використовувати. А ось яйця з червоною плямою на жовтку багатьох лякають, але все ж таки цілком придатні для вживання (звісно, не в сирому вигляді).
Тим часом найкращий спосіб отримати від яєць максимум корисних речовин — відварити їх. Одне з досліджень показало, що варіння яєць допомагає організму легше засвоювати та перетравлювати білок. Водночас слід пам’ятати, що якщо ви варите яйця досить довго, це допоможе вбити всі бактерії на них, але якщо ви їх перетравите, це також знищить важливі поживні речовини. Не забувайте: приготування яйця некруто відбувається протягом 3-5 хвилин (при цьому яйця можна класти не в холодну, а в киплячу воду), а яйце круто вариться не більше 7-10 хвилин — цього часу цілком достатньо, щоб жовток затвердів.
Непоганий варіант — яйця-пашот або яєчня, підсмажена на низькій температурі. Але якщо ви використовуєте занадто сильний вогонь, це може призвести до втрати поживних речовин і пошкодження деяких здорових властивостей продукту.
Важливо! Цей матеріал має виключно загальноінформаційний характер і не може бути джерелом для самостійної постановки діагнозу або медичних рекомендацій. Він ґрунтується на актуальних та науково підтверджених дослідженнях у медичній сфері. Однак, якщо вам потрібний точний діагноз або медична консультація, рекомендуємо звернутися до лікаря. Ваше здоров’я – наш головний пріоритет!
Ви також можете дізнатися:
Джерело: korisno.24tv.ua
Мрієте стати повноправним власником свого житла? Приватизація – це законний шлях перетворити державну чи комунальну… Read More
Державні екоінспектори провели обстеження узбережжя біля одеського пляжу Caleton, оскільки останнім часом у місцевих ЗМІ… Read More
Від типу імпланту залежить вартість процедури та час на встановлення. Слід зазначити, що підібрати метод… Read More
Великий благодійний ярмарок та урочистості на честь аграріїв Подільського району та задля підтримки ЗСУ пройшли… Read More
На тлі воєнних дій в Україні страждають не лише люди, а й домашні тварини. Тому… Read More
До Різдва та Нового року ще далеченько, але бажання наблизити свято сильніше календаря. В Одесі… Read More